>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 8.

16. července 2008 v 19:10 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Správce doopravdy přijel odemknout chatky. Ačkoliv v to nikdo nedoufal.
Kluci se vrátili z města až skoro vpodvečer. S další bednou alkoholu a taškou nanuků. Tom s Bernardem seděli na schodech jedné z chatek a nezvykle kamarádsky si povídali. Za tu dobu, kdy tu byli sami, toho stihli probrat tolik jako ještě nikdy. Také přemýšleli, jak se vzájemně pohádají o chatky.
,,Co když bude chtít být s Alanem?" V Tomově hlasu se objevila nejistota. Sledoval, jak Alan a Bill vystupují z auta a pošťuchují se.
,,Ne, bude chtít být s tebou, vsadím se. Nedávej ho pořád s Alanem tak urputně dohromady. Všude vidíš jenom jak na sebe sahají… Pochop, že si jsou oba děsně podobní, tak si rozumí. A vlastně - jsi jeho bratr. Nekecej mu pořád do vztahů!"
Měl pravdu, protože Bill se přišoural se dvěma nanuky. Jeden bez jakéhokoliv slova položil Bernardovi do klína, druhý podal bratrovi. Tom nejprve odvrátil trucovitě pohled, Bill si sedl vedle něj na kraj schodu.

,,Promiň… Za to odpoledne. Můžu být s tebou? Nebudu ti tam překážet…" Ukázal bradou k chatce. Tom si vzal nanuk, Bernard pokašlal - Vidíš, říkal jsem ti to…
Tom zmuchlal obal do kuličky a narval ho okolo procházejícímu Kvidovi do nohavice.
,,To nevím. Budeme asi losovat, někde musíme být po čtyřech. Uvolnili jen čtyři chatky - pěti, troj a dvoulůžkové a jednu samostatnou, která byla Filipova."
Billa zaplavila hrůza, když si pomyslel, že by byl dohromady s Norbertem nebo Bernardem… Asi by ho šikanovali. Navíc, Alan se Billovi důvěrně svěřil, že Norbert nenávidí homosexuály.
Nakonec se rozhodlo, že se bude losovat z boty. Z Filipovy boty. Perfekcionista Oskar nastříhal lístečky se jmény, dal hádat skupiny čísel. Nakonec to vypadalo tak, že Oskar byl dohromady s Kvidem a Robinem. Tom, Bill, Bernard a Samuel dostali čtyřlůžkový. Alan vyfasoval Norberta. Když to ti dva zjistili, netvářili se nadšeně.
Bill zachytil Alanův umučený výraz - s Norbertem to bude peklo…
*
Odnesli si věci do chatek. Byly nádherné, vybavené a čisté. Co však zarazilo skupinku, které velel Tom, tak postele byly jenom dvě.
,,Co to má být? Měly tu být čtyři postele!" Bernard rotoval do kolečka, dokonce zapomněl Billovi vynadat, že si nezul boty už před chatkou.
,,Já nevím, skočím za Oskarem…" Samuel se poťouchle culil. Oskara dostihl s láhví alkoholu - samozřejmě došlo k omylu a od správce dostali klíč k jiné chatce.
,,To je teda v pytli!" Tom se posadil na jednu postel, Ben na druhou. Bill a Samuel si rázem připadali jako páté kolo u vozu.
,,Tak to nevadí, vyspíme se ve stanu…" Samuel šťouchnul do Billa. Bill se tvářil naštvaně. Chtěl být s bratrem.
,,A nebo si můžete dát spacáky sem… Trochu odsuneme postele od sebe a vejdete se do mezery oba. To by nebylo ono, kdybyste spali venku." Tom hbitě udělal místo. Na zemi. I tohle Bill přijal s jásotem, okamžitě se zabydlel na podlaze, ale v miniaturní koupelničce si zabral celou poličku po šminky.
*
Pomalu se stmívalo. Tom, Bill a Bernard seděli na schodech chatky. Bernard kouřil. Ze slušnosti nabídnul Billovi, ten přijal. Tom si poposedl dál.
Ostatní blbli s míčem. Jejich hra posilněná alkoholem se přesunula v jednu velkou hromadu, kdy se přes sebe váleli a strašně se smáli. Bernard stále utíkal očima k Alanovi, který se poprvé po dlouhé době usmíval. Opíral se o strom a zasněně sledoval hladinu rybníka.
Slunce zapadlo úplně, když dostali hlad. Přišly na řadu houby a kuchařské umění Oskara. Filip ho i s houbami zavřel v jedné chatce a řekl mu, že ho nepustí ven, dokud z toho neudělá řízek. Zasáhl až Bernard, který se k Oskarovi dostal okýnkem a pomohl mu s přípravou něčeho, co ve výsledku vypadalo jako parodie na svíčkovou. Ale jíst se to dalo. Bill sice nechal svoji porci nenápadně okoštovat Kvidem, aby se ujistil, že ho Bernard nechce otrávit, ale poté to zhltl jako malinu.
Zapálili si oheň a spokojeně trávili. Filip se vytasil s programem akcí. Zítra by se mohli jít podívat na fotbal. Souhlasili všichni až na Alana a Billa, kterým to připadalo jako naprosto nezáživná činnost.
Kolem desáté přišly na Filipa touhy a přemluvil Kvida, aby si s ním šel popovídat do dívčího tábora. Samuel a Robin se k nim přidali. Oskar si šel zavolat své přítelkyni, že na ní myslí, kudy chodí. Bernard utrousil, že kdyby si nekřížil za zády dva prsty, vypadalo by to věrohodně.
,,Jsi jedovatý jako ta muchomůrka, kterou mi někdo dal do spacáku." Alan v sobě našel jakýsi talent umět do někoho rýt. Byl vůbec první, kdo se odvážil Bernarda otevřeně kritizovat a zesměšnit.
Tom se při slově muchomůrka schoval za láhev Whisky.
Než se stačil Bernard nadechnout, promluvil Norbert. ,,Možná bys měl přestat Benovi lézt do života, co myslíš?"
Alan po Bernardovi střelil vyčítavým pohledem. Vážně byl tak pokrytecký, že mu něco o něm říkal?
,,Jestli si myslíš, že bezpodmínečně každej gay musí kulit oči na tvého kyselého brášku, tak se dost mýlíš. Pro mě za mě si ho dej třeba zasklít!" Alan se uraženě zvedl a odešel do chatky.
Bill chtěl jít za ním, ale Tom ho stáhnul zpět na zem. ,,Nepleť se do toho, on si začal. Odpoledne chtěl Bernarda shodit do rybníka… Je podrážděný…"
,,No nic, já jdu spát, je na mě moc zima…" Ošil se Norbert. Popřál jim studenou dobrou noc a zmizel za Alanem do chatky.
Bernard se díval do ohně. Tom se přisunul k Billovi blíž. Možná za to mohly Billovy temné oči, které ve světle ohně a měsíce vypadaly tak měkce, možná že jenom pár litrů alkoholu, co kolovalo Tomovi v žilách, ale položil mu ruku kolem ramen. Ochranitelsky a bez postraních úmyslů. Bernard odvrátil pohled. On a jeho bratr se nesnášeli. Panovala mezi nimi soupeřivost, byli od sebe o dva roky, a rodiče vždycky upřednostňovali Norberta jako toho mladšího. Měl výhody a také toho zneužíval…
,,Není ti zima?" Zašeptal a dovolil mu, aby slastí přivřel oči.
,,Umíš být i milý, když chceš…" Neodpustil si Bill. Položil si hlavu na jeho rameno a díval se nahoru do jeho očí. Tom s rozpuštěními dready vypadal jako medvídek, navíc, pokud byl opilý, usadil se mu v očích zvláštní poťouchle něžný výraz. Stále se usmíval.
,,To já jsem k tobě vždycky." Brblal opilecky. Nedopověděl, protože ho přerušil křik a dutá rána prudce otevřených dveří. Přes závoj ohně zahlédl dvě postavy zakleslé v sobě - a také jak k nim Bernard běží. Odstrčil Billa od sebe a strčil mu do ruky láhev. Dral se před chatku, kde se prali Alan a Norbert. Spíše se pral jenom Norbert, protože Alan se snažil bránit. Norbert ho povalil na zem a vrazil mu pořádnou pěstí až se ozvalo více než bolestné zaskučení.
To ale mezi ně vtrhnul Tom a Bernard v těsném závěsu s Billem a Oskarem. Norbert byl jako utržený ze řetězu, opilý. Bernard mu skočil na záda a strhnul ho na sebe. Norbert toho ihned využil a rozpřáhnul se proti němu. Tom, Bill a Oskar se ho snažili udržet. Stále vykřikoval něco o tom, že by Alana měli zbavit svéprávnosti, ať ho pustí, že to z něj vymlátí… Nakonec ho Tom s Oskarem dostali pod sebe a vztekle vzpouzejícímu mu domlouvali.
Bill se ohlédl na Alana. Chtěl za ním, ale přimrzl na místě. Bernard u něj klečel a hladil ho po tváři. Alan natahoval ruce a tisknul se k Bernardovi. Bill si teprve v tu chvíli uvědomil, že Ben city k Alanovi rozhodně nezaostává tak jak tvrdí…
,,…Ale on si začal." šeptal. Vypadal doopravdy zuboženě. Norbert byl silnější a v opilosti nedokázal ovládat sílu ani myšlenky.
,,Jsi blázen… Prostě blázen…" Mumlal Bernard. Ale na tváři mu pohrával zvláštní záblesk. Byl najednou jako roztátý. Když pomáhal Alanovi vstát a stále dlaní opatrně zajížděl k jeho nateklé tváři.
Alan očima hledal Norberta. Toho právě Tom a Oskar táhli za ruce k rybníku, aby ho vystřízlivěli. Bill ani nedutal, měl pocit, že těm dvěma jenom překáží.
Bernard nechal Alana, aby se na něj pověsil, a trpělivě naslouchal, jaký je jeho bráška tyran. Přes pramen fialových vlasů se podíval na Billa a kývnul mu, že může jít blíž.
,,Jsi v pořádku?" Bill starostlivě pohlédl na Alanův obličej. Alan přikývnul a položil si hlavu Bernardovi na hruď. ,,Já tam s ním nechci být…"
,,Nebudeš, neboj." Brouknul Bernard překvapivě vstřícně. ,,Zamkneme ho tam, dokud do rána nevystřízliví. Zítra si s ním promluvím. Nebude ti ubližovat, tohle přehnal…" Nenápadně jej pohladil po konečcích vlasů.
Bill měl jistý druh závratě, jak moc toužil, aby se takhle stejně zachoval jeho bratr, aby se o něj staral…
Tom se nečekaně objevil za ním a ruce mu ovinul zezadu kolem krku. Jakoby vycítil, po čem Bill zrovna tolik prahne.
,,Uděláme to takhle. Až ho Oskar přestane topit, dáme ho normálně do chatky, Oskar říkal, že tam s ním bude. Alane ty můžeš jít k nám a Samuel si vleze k Filipovi."
Bernard kupodivu souhlasil. Než se kdokoliv nadál, zmizel s Alanem do chatky. Bill se opatrně vymanil z bratrova sevření.
,,Tome, nemyslím si, že je to dobrý nápad, co když Oskarovi něco udělá?"
Tom se zasmál. ,,Ale ne, on je úplně normální, jen je opilý trošku. Normálně komunikuje. Říkal, že Alan ho vyprovokoval. Nechtěl mu ublížit."
Bill se ohlédl k rybníku, kde se ozývalo šplouchání.
*
V chatce se špatně svítilo, navíc jim tam oknem nalétalo několik můr. Bernard je chytal do igelitového pytlíku a vynášel ven, protože Alan se jich bál. Fialkový chlapec dosáhl stavu, kdy o něj všichni pečovali. A nejvíce Bernard. Sice si zachovával odstup a vážnost, ale Bill si dobře všímal okamžiků, kdy ho jemně chytil za ruku.
Bill se s bratrem pohádali, kdo půjde první do miniaturní sprchy. Nechtěli ustoupit, až jim Bernard doporučil, že by mohli jít oba, Tom překvapivě rychle vycouval a ještě bratrovi popřál slastnou koupel.
Byli tak utahaní, že sotva se vrátil Bernard z koupelny jako poslední, rozhodli se co nejdřív usnout a vyspat se na zítřek.
Bill a Alan spali ve spacáku na zemi. Billovi byla nejenom zima, ale bodláčí z předešlé noci se stále nedařilo z výplně odstranit, takže se pořád hlomozil. Ačkoliv všichni předstírali spánek, neusnul nikdo. Leželi tam ztichlí skoro půl hodiny, až se jejich tep i dech změlčily na minimum.
Bill zíral do tmy před sebe, měl pocit, že ho něco lechtá na tváři a čele. Lekl se, že je to pavouk. Málem vykřikl, kdyby mu Tom nepoložil prst na rty.
,,Vlez si ke mně, jestli chceš…"
Myslel si, že je to sen. Neváhal ani minutu. Opatrně si klekl a vyhoupnul se na vysokou postel. Tom nadzvedl přikrývku a posunul se až ke zdi. Bill nadšeně zafuněl, obklopilo ho příjemné teplo Tomova těla. Když mu navíc bratr položil ruku kolem pasu, byl blažeností až v sedmém nebi.
I v té tmě se díval do jeho očí, ale nemohl ten pohled snést, musel by se k němu nahnout a políbit ho, což by nebylo teoreticky možné, protože by ho Tom mohl z postele nelidsky shodit, takže se mu z náručí taktně vysmekl a otočil se k němu zády. Tom obrátil oči v sloup. Tak moc se k tomu přemáhal, aby mu tam tu ruku mohl dát… Naštěstí Bill zašmátral dozadu, nahmatal bratrovu paži a položil si jí na tělo.
Shlédl dolů na Alana, který spal v klubíčku. Bernard nespal, měl ruku spuštěnou z postele dolů a jemně se dotýkal Alanova čela… Myslel si, že slabý a nenápadný dotek ho před očima okolí nijak neznehodnotí, ale Bill té noci nabyl přesvědčení, že Ben není rozhodně tak chladný, jak se snaží hrát…

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama