>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 7.

16. července 2008 v 19:10 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Vrátil se zpátky k chatkám a stanům. Ačkoliv byl silně vzteklý až nabubřelý, dokázal sbírat všechny hříbky a houby, co mu přišly pod nohu. Posloužilo mu tričko místo košíku. Nemohl ten raneček unést…
Věčně hladový Kvido ho spatřil už zdálky. Nadšeně si poskočil a ochotně mu pomohl. Donesli houby před Bernardův stan. Ben byl uvnitř a četl si knížku. Už tím, že nevylézal na slunce, si u kluků vysloužil přezdívku hermelín. Jakmile se k tomu přidalo odpolední čtení populárně naučných knížek, kluci řvali smíchy…
Když spatřil nadílku, i on se pousmál. ,,Myslím, že Oskarovi odpadne starost s večeří."
,,Kde jsou ostatní?" Tom duchapřítomně oddělil nejedlé houby od jedovatých.
,,Snaží se za kopcem zprovoznit auto, Filip chce jet do města. A taky zjistit nějaký program akcí, nebo tu pomřeme nudou."
Kvido s Tomem si vyměnili pohled plný smíchu. Od Bernarda pojem "nuda" vyzněl až podezřele zábavně…

,,Neviděl si Alana?" Zeptal se Bernard nenuceně. Překvapilo ho, když Tom v dlani rozmáčknul hříbek a takřka bez sebe zasyčel mezi zuby zápornou odpověď.
Sedli si i s kupou hříbků na zem a čistili je. Bernarda to pravděpodobně bavilo, ale Kvido a Tom se na něj brzy raději jen dívali. Obzvlášť potom, co Tom neodolal a hříbek, co měl nožičku ve tvaru obráceného A, prošpikoval kolíkem od stanu.
Z druhé strany kopce se ozýval smích a urputné startování auta, které odmítalo poníženě se šourat do města. Filip mezi záchvaty vykřikoval, že mu neměli říkat, že ho bude řídit Bernard.
,,Já mám hlad…" zabručel Kvido a nábožně svlékal muchomůrku očima. ,,Nemáš sušenku?" Upřel na Bernarda smutné korálkové oči. Bernard mu velkoryse nabídnul sójové řezy.
Z lesa se vynořily dvě postavy. Jedna s ostružinovými vlasy a druhá s vlasy tmavě černými. Tom by přísahal, že je viděl, jak se drží za ruce, ale to byl pouze přehnaný výplod jeho fantazie.
Alan si to od lesa mířil za kopec pomoci s autem. Billovi zamával, Tom praskal vzteky.
,,Ach, copak to děláte?" Líbezně se usmál a přisedl si vedle Kvida do tureckého sedu. Byl celý od sena. Stébla měl absolutně všude, vlasy rozcuchané a hlasitě oddechoval. Co Toma praštilo do očí, bylo tričko naruby. Okamžitě mu tělem projela představa, jak ho Alan z něj vášnivě svléká. Bill si ho ale jen špatně navlékl, když si vyklepával seno.
,,Dobře jsme se bavili, než jsi přišel." Zamručel Tom polohlasem. Tak, aby ho Bill slyšel. Ten se na něj nechápavě podíval, poté mu až došla scenérie u vody. Plaše sklopil oči, chystal se mu omluvit.
,,Přestaň pořád upouštět páru, Tome… Co jsi prováděl?" Bernard natáhnul ruku a sundal Billovi z vlasů několik stébel.
,,Objevil jsem seník." Billovy oči se zableskly, jakoby učinil objev století.
,,Ano? Jak vypadal?" Bernard to naštěstí s malými dětmi uměl.
,,Bylo tam seno." Odvětil mu Bill s náznakem ironie. Setřel ho stejně jako ho Bernard zpražil otázkou. Tom se neudržel a koutky mu pobaveně zacukaly.
,,Nepovídej, určitě jsi ho musel hned ochutnat." Bernardovy uštěpačné poznámky nabíraly na prudkosti.
,,To máš pravdu, Alan mi ho strkal až do krku."
Kvido nevěděl, jakým dvojsmyslem by to měl pochopit. Byl trochu jednodušší v takových věcech.
Bill se strefil na správné místo. Bernard se díval zpříma Billovi do očí a snažil se v nich vyčíst náznak špatného žertu, ale Bill se tvářil vážně, jakoby větu schválně zvolil tak, aby ho dostal na pochybnost. Moc dobře si byl vědom toho, jak Ben přemýšlí, jak si prohlíží jeho tričko naruby, rozcuchané vlasy a prokrvené načervenalé rty. Nevěděl, proč to vlastně dělá, snad podvědomě něco tušil, že mezi Alanem a Benem je něco víc… Jakoby moc dobře věděl, že tím jeho bratr žárlí.
,,Vy jste tam byli s Alanem, ach tak..." Bernard nedal brvou najevo, že uvnitř proklatě přemýšlí.
,,Chtěl mi něco ukázat." Zašveholil Bill a pohrával si s tkaničkou od stanu.
,,Bille!" Ozvalo se zpoza stanu. Otočili se všichni.
Byl to Alan. Převlékal si tričko a vybíral si seno z vlasů. Vypadal úžasně, ozářený sluncem. Bernard se pronikavě zahleděl skrz něj.
,,Filip jede do města, jedeš taky? Pojeď, přeci tam nebudeš sedět mezi těmi houbaři. Skočíme si na zmrzku…" Zasmál se.
Ještě Kvido se rozhodl vytratit. Zvedl se a pelášil k autu, aby mu neujeli. Bill byl o trochu pomalejší. Jeho dokonalá intuice mu při pohledu na zaraženého bratra naskytla tolik potěšení, že k autu přímo dotancoval…
*
,,Nemůžu tomu uvěřit! Nemůžu uvěřit tomu, že se tahá s Alanem!"
Tom málem bušil pěstmi do země. Vztekle válel sudy a bylo mu málem do breku. S Bernardem zůstali v "táboře" sami. Zatímco on nahlas uvažoval o tom, že Alanův stan zapálí, Bernard se kamenně díval před sebe.
,,S tebou to nic nedělá? Tobě to nevadí?" Tom se trochu uklidnil, že byl schopen realisticky uvažovat.
Bernard rozkrojil klobouček jedné houby a suše se zasmál. ,,Proč by mi to mělo vadit?"
Tom si povzdechl. ,,Ty a Alan… mezi vámi už zase nic není?"
,,Nikdy ani nebylo!"
,,Filip říkal, že na přespávačce u něj vám pořád vrzala postel a taky vás prý viděl, jak se spolu líbáte." Tom ochutnal syrovou houbu. Ihned ji vyplivl - před vchod Alanova stanu.
Bernard zavrtěl hlavou. ,,Filip taky říkal, že jeho babička byla prezidentkou v Izraeli a jeho dědeček se plavil na Titaniku. Taky jsem ho slyšel, jak povídal, že mají doma ve sklepě sklenici s žábou, která prý když leze na žebříček, aby zahlásila jak bude, tak se ty příčky všechny urvou… Ne, Tome, nedívej se na mě tak… No, dobře. Něco ti řeknu, ale budeš mlčet?…"
Tom pohodil rameny.
,,Vlastně to začalo asi tak… no, před pár měsíci, kdy jsme Alana vzali do party. Já jsem už od začátku věděl, že je na kluky, samozřejmě." Bernard v klidu čtvrtil houby, vyprávěl, jako by Tomovi přednášel pohádku.
,,Neměl jsem ho rád, prostě mi na něm něco… vadilo. A taky mě trošku děsilo, když jsem ho každou minutu přistihl, jak na mě zírá. Když jsem na něj promluvil, tak se rozklepal jako ratlík. Nejdřív jsem si myslel, že je trochu mimo sféru, ale pak u Filipa… Bože, já dodnes nevím, jak se to stalo, ale prostě jsme se začali líbat… Nikdy jsem ho nezažil takhle rozhodnutého a v ráži. Myslím, že v tu chvíli by nás od sebe nikdo nedostal… Filip to ví, on nás přistihl. Ale s tou postelí kecá, tak daleko bych nešel. Mě nepřitahují kluci, v žádným případě."
,,Ty jo, to bych do tebe nikdy neřekl." Vykulil Tom oči. ,,Myslel jsem si, že si nikdy nepoznal ženský tělo zvenčí…"
,,Necháš mě to dopovědět?"
Tom ihned zmlkl. Bernard nebyl z těch, co se někomu svěřovali. V náladě byl jen tehdy, když byl opilý, jinak zůstával sám v sobě. Tom to nechápal, Bernard byl docela hezký, mohl by dostat každou holku na kterou by ukázal. A to hlavně svým chováním. Byl vyspělejší, měl v sobě něco, na co se holky lepily jako vosy na lízátko.
Teď si to obří lízátko poposedlo a nevzrušeně pokračovalo.
,,Já nevím, znáš Alana, je snad ještě horší než Bill, stačí, aby ses na něj křivě podíval a už kňourá. Takže když jsem mu řekl, že s ním nechci nic mít, myslím, že ho to porazilo."
Tom naklonil hlavu na stranu. ,,Takže to, jak se uzavřel do sebe a nechal si natruc udělat tetování, obarvil si vlasy, jak málem propadl z matiky, za to můžeš ty?"
,,Z velké části ano. Ale snažil jsem se mu to podat citlivě. Řekl jsme mu, že tu pro něj budu vždycky, ale jenom jako kamarád, nic víc, aby na to zapomněl. Pak se od nás všech odtáhl a vlastně pořádně jsem ho viděl až tady, jak jsme přijeli. Choval jsem se k němu úplně normálně, on ke mně taky, ale večer… Prostě jsem si nabalil v táboře nějakou holku, ani nevím, jak vypadala… Pak jsem se vrátil k ohni, Alan tam seděl. Povídali jsme si o tom, jak je to bezva, že tady jsme všichni spolu. A pak mě objal a řekl mi, že mě potřebuje, že pro mě udělá cokoliv, abych si ho všímal. Chvíli sem ho nechal, byl jako malý děcko, chtěl se jenom mazlit. Pak přišla ta holka…" Bernard se odmlčel. ,,…Vím, že jsem opil nejdřív jí a pak sebe. Alan se někam vytratil, jak to vypadá, s Billem si rozumí…" Pousmál se, ale smutně.
Tom si v té chvíli připadal, jakoby Ben znal pravdu, jakoby věděl, proč nechce, aby se Alan a Bill dali dohromady. Jenomže musel mlčet. U něj byl příběh trochu složitější.
,,Prostě nechci, aby Bill a Alan… Oni dva se k sobě nehodí… a stejně mám pocit, že Alan to celé udělal jenom natruc, aby se ti pomstil. Jenom Billa využil."
Bernard se zatvářil přívětivěji. ,,Nic neudělal, není z těch, co do toho jdou někde v seníku...To vím jistě. Beztak se tam prali, Alan má takovou úchylku, že se rád pere. Ten tvůj bráška je ale pěkné kvítko, mám za to, že se domluvili. Alan chce, abych žárlil, nic víc." Zamumlal.
Tom nevěděl, proč se mu tak ulevilo. Bernardovi věřil. Ale všiml si také jedné zvláštní věci - ač si to nechtěli přiznat, žárlili oba dva…

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ter!sek <3 Ter!sek <3 | E-mail | Web | 16. července 2008 v 19:11 | Reagovat

bleskovka

2 Lniki Lniki | Web | 16. července 2008 v 19:13 | Reagovat

Ahoj pls mrkni na muj blogisek

www.lniki.blog.cz

Diky predem a sry za reklamu ;-)

3 Láďa Láďa | Web | 16. července 2008 v 19:14 | Reagovat

U mě je bleskovka č.6, beru 100 lidí, tak budu moc rád, když se zůčastníš ;-)

4 lolinesQa lolinesQa | Web | 16. července 2008 v 19:15 | Reagovat

super

5 lolinesQa lolinesQa | Web | 16. července 2008 v 19:15 | Reagovat

super

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama