>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 6. (2/2)

16. července 2008 v 19:09 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Tom vylezl z vody. Filip se vyjádřil tak, že vypadá, jak kdyby mu uletěly včely. Tom ho poslal ještě dál než ke včelínu.
,,Uletěla ti včelička, koukám!" Clonil si rukou oči proti slunci a díval se k lesu. Tom uškubl trs trávy a začal ho soustředěně žvýkat. Špulil rty a nadával na Billovu neschopnost realisticky uvažovat. Před kamarády to zahrál do autu tím, že Bill nechápe, jak je pro něj důležité, aby mu nepřekážel, ale v duchu přemýšlel nad úplně jiným důvodem. Vypadalo to tak dobře, Bill mu v rukou úplně tál… Ale samozřejmě, jak by mohl tu narážku pochopit? Byl jeho bratr, ne milenec, aby tak uvažoval. Tom vyhrabal z trávy kamínek a hodil ho do vody.

,,Musíš na něj pomalu, Tome, taky mu nedáš chvíli pokoj…" Samuel se natáhnul do trávy a prohrábnul si rukou oříškové vlasy. Robin zívnul, taktéž přitakal. ,,Pořád ho pošťuchuješ, třeba ho to mrzí. Má prostě jinou povahu, je citlivější."
Všichni tři, co u vody seděli, se do Toma "pustili". I Filip, ale ten tradičně s humorem.
,,Náhodou, já bych byl šťastnej, kdybych měl takovýho bráchu. A vůbec bych neřešil, jestli je gay nebo ne."
Filipa zřejmě osvítilo, přestal si utahovat. Natáhnul se na břicho a opaloval si záda. Slastně se protahoval.
,,On je gay? Bill je na kluky?" Robin zvedl hlavu a zadíval se na Filipa.
Filip povytáhnul obočí. ,,Máš šok?" Z jeho hlasu zněla ironie.
,,Ne," hihňal se Robin. ,,Už jsem to tušil, jen jsi mě ujistil… To prostě poznáš, když je kluk na kluky."
,,Všichni gayové jsou stejní." Vložil se do toho Samuel, pracně si natírajíc zápěstí. ,,Ty gesta a znaky… U Billa to bylo jasný. Stejně jako Alan."
Robin přitakával, souhlasil, Filip nikoliv. ,,Každý je jiný, někdy to poznat není, někdy ti podá ruku a ty už víš, že si tě prohlíží jinak než zkoumavě. Hledá v tobě, jestli bys třeba o něj měl zájem."
Robin pootevřel ústa. Filip se nějak vyznal. Ale ten to jen hrál. Plácal od oka, rád okolí zaujímal, bavil a přesvědčoval.
,,Já si myslím, že ne. V jejich vztahu je vždycky ten jeden, co je jako… holka?" Samuel se škrábal na krku a koulel očima. Připadal si divně, když tohle téma rozebírali.
,,Ale ne, ne vždycky to tak je. Není pravidlem, že ten s kabelkou dělá holku, proboha." Filip si nakreslil na čelem prstem kolečko. ,,Kolik si ve svém životě viděl takových kluků?"
,,Čtyři." Odvětil Samuel.
,,Pět a půl." Zasmál se Robin. Samuel ho plácnul rukou po zádech.
,,A co je na tom špatného? Náhodou, já bych třeba to… já bych to bral, kdybych měl možnost."
Sam i Robin se na kamaráda překvapeně podívali.
,,No nedívejte se tak." Filip zčervenal jako vlčí mák u cesty. ,,Prostě zvědavost. Ale holky mě stejně přitahují víc," dodal rychle.
Bratři se zatvářili poťouchle.
,,Ale ne, to… jako nevadí mě to, ale s klukem bych nic mít nemohl. Je to nepřirozený a navíc… Musí to dost bolet." Zašvitořil Samuel stydlivě.
Robin hýkal smíchy. Filip se jenom světácky pousmál napůl úst. ,,Ty jsi ťuňťa, Same… Řekni mi, co je v tomhle světě přirozený? Testování na zvířatech, žereme tuny dusíku v bio potravinách…"
Samuel se zachmuřil. Robin užuž chtěl něco namítnout, ale Filip pokračoval.
,,Kluk gay není nepřirozenej, to jen lidi v tom neumějí hledat ty klady… A bolest k tomu patří, prosím tě…"
Chvíli bylo ticho, všichni tyto informace vstřebávali a přemýšleli. Tráva lehce šustila, vlnila se ve slabém větříku a rušila dech chlapců. Samuel pomalu usínal, když ho probral Filipův hlas.
,,Tome, co bys řekl tomu, kdybychom Alana a Billa dali dohromady?"
Samuel i Robin zvedli nadšeně hlavy a hledali očima Toma.
,,Tome? Kde jsi?" Rozhlíželi se…
Mířil si to k lesu, zřejmě ho jejich debata vykolejila...
*
Bill se prodíral stále hlouběji a hlouběji do lesa. Mezi vzrostlými stromy prosvitovaly sluneční paprsky, ale každým krokem slábly.
Zakopával o hřiby, ale uplakanýma očima je neviděl. Bylo mu bídně, připadal si ztracený a nechtěný. Vlastně nikoho neměl. Kromě rodiny a pár přátel u nich doma. Bill v sobě nějak podvědomě cítil, že touží po někom, kdo by s ním sdílel všechny trápení a radost. Chtěl po svém boku někoho, kdo by ho dokázal uchránit, pomoci a také ho milovat. Doopravdy. Byl uvnitř sebe velmi křehký, ale nedával to znát. Jistý, že by nedokázal zvládnout vztah s dívkou. To on byl ten, kdo potřeboval někoho silného po svém boku… Toma, bratra. Jedině jemu věřil a dokázal by pro něj udělat cokoliv. Bill byl až urputně přesvědčen, že jedině tahle osoba, co ho zná celý život, která je vlastně jeho vzorem, je ta pravá.
Uvažoval čím dál víc, ani si nevšiml, že vstoupil na mýtinu. Vedl tudy potok a mezi stromy stál krmelec. Bill zvědavě přistoupil blíž a tiše vykřikl.
,,Taky tě rád vidím." Usmál se Alan. Odhrnul stranou otýpku sena a poplácal místo vedle sebe. Bill udiveně zatřepal hlavou. Co ten tu dělá?
Alan mu podal ruku, pomohl mu nahoru a nádherně se usmál. Přesto v jeho očích, stejně jako v Billových, se třpytily zbytky slz.
Seděli vedle sebe v seně. Alan houpal dlouhýma nohama a díval se mlčky před sebe. Bill si klekl vedle něj a zvědavě si ho pohlížel.
,,Ty si brečel?" ukázal na zbytky rozmazané řasenky, co měl Alan na zápěstí. Chlapec cumlal stéblo sena a stále očima propaloval listnáč před sebou.
,,A ty?" Podíval se na Billa a jeho tmavé kruhy pod očima.
Dál mezi nimi proplouvalo ticho, nakonec si oba skočili do řeči, jak chtěli o překot vyprávět tomu druhému, co je trápí.
,,Jenom jsem se pohádal s Bernardem, nic vážného." Alan mávnul rukou. ,,K čertu s ním…" Stéblo zmizelo v pavučině.
,,Proto si ráno nebyl u něj ve stanu?" Zvědavě se tázal Bill.
,,Ach ne, nebyl, jeho milostný pletichy jdou naprosto mimo mě." Ruka s náramky se nervózně roztřásla.
,,Dostal pěkně vynadáno." Zasmál se Bill. Alan se spokojeně zaculil. Nabídl Billovi karamelu ze sáčku, co byl zavěšený na druhé straně krmelce. Bylo to relaxační místo, Alan se sem chodil uzavírat před okolím. Karamely měl rád.
,,Tebe trápí Tom, viď?"
Bill pohodil rameny. ,,Ani nevím, co to do mě vjelo, jsem moc podrážděný. Ale omlouvat se mu nebudu, včera mi nasypal do spacáku bodláky, ráno jsem ho zahlídl, jak se mi snaží prošpikovat plavky špendlíky a završil to tím, že asi budu spát někde na komíně, protože on bez sexu nevydrží ani den a potřebuje si tam někoho pozvat. Ten dívčí tábor mě teda deptá, to ti povím…"
,,A jo, dneska se otevírají chatky." Alan se blaženě usmál. ,,Já nevím, co s Tomem mezi sebou pořád máte. Vy snad nedokážete držet spolu… Podívej se na Robina se Samuelem. Sam chodí za Robinem jako pejsek a natírá mu záda, aby se nespálil. Ty bys asi chytil vyrážku, kdyby na tebe měl Tom sáhnout…"
Bill vyprskl smíchy. Vždyť po tomhle tak toužil!
,,Tom vedle sebe potřebuje někoho, kdo ho trochu zkrotí. Naopak bys mu měl v tomhle pomoc a neházet mu klacky pod nohy. Tak ho tam nech v tý chatce a přijď za námi, beztak se budeme válet někde s vodnicí úplně mimo." Alan si povzdechl a natáhnul se na záda do sena.
,,Stejně je to krásný se celý den jen tak válet…" Protáhnul se. Tričko se mu mírně nadzvedlo a odhalilo cíp tetování. Bill si vzrušeně poposedl - po takové ozdůbce už toužil strašně dlouho. Chtěl si ho nechat udělat někam ke kyčlím, ale bylo mu jasné, že bude muset počkat, protože matka by ho vynesla v zubech.
,,Vážně to nebolelo?" Trošku se přisunul k Alanovi. Alan na něj mrknul. ,,Ani trošku. Mám známého, který tohle dělá, kdybys chtěl…"
Čupřina černých vlasů se zavrtěla. ,,Můžu se podívat?…"
Alan se rozesmál. Moc se mu líbila Billova zvědavost, místy potměšilost a nádech ďábelské nevinnosti. Tohle by okouzlilo každého, Alan nějak podvědomě cítil, že Bill je "jeho člověk", kamarád, že si s ním báječně rozumí.
Bill prstem nadzvedl Alanovi tričko a zvědavě se kochal čínským motivem. Alan se trochu podsadil na loktech, Bill naopak sklonil hlavu. ,,Je to strašně … sexy." Bill se uculoval. Alan taktéž. ,,To víš, balím na to kluky."
Zdálo se, že ti dva spolu koketují a navzájem si ze sebe střílí. Byl to Alan, kdo začal Billa lechtat. Bill zapištěl a spadl zády do sena. Alan se převážil na něj a stále se snažil zlechtat ho do bezvědomí. Bill se pod ním svíjel a prosil, aby přestal. Jeho smích se rozléhal celým lesem. Donesl se až k uším nepovolané osoby, která se prodírala ostružiním a očima ho hledala…
Tom spatřil otřásající se krmelec zrovna ve chvíli, kdy se obě postavy přes sebe převalily a Bill zašmátral rukou Alanovi pod tričkem, aby mu tam propašoval hrst sena, která v hnědých očích jeho bratra splynula, takže dotyk vypadal nadmíru vášnivě...
Tiše si povzdechl. Vypadalo to, že se v Billovi spletl. Hluboce spletl…

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama