>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 6 (1/2)

16. července 2008 v 19:07 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Probudil je křik. Bill tomu nevěnoval pozornost, zavrtal se do spacáku a jenom si žalostivě povzdechl nad tím, že je tak nechutně vytahován z postele.
Jekot sílil, znělo to, jako by se hádal manželský pár po dvaceti promarněných letech. Tom se i se spacákem nadzvedl a drásal se k zipu, aby okouknul situaci. Ospale zíval a hledal gumičku na dready.
Bill se škádlivě protáhl. Tom vykouknul ze stanu a mžoural proti slunci. Neopatrně se posunul blíž k bratrovi a dupnul mu kolenem na nohu. Bill zavřeštěl. Vystrčil Toma ze stanu ven a sápal se za ním.
Taktně přelezl Toma, válejícího se v pampeliškách a nehorázně zvědavě sledoval "bitku", probíhající u ostatních stanů.

Menší blondýnka, vizáží tak na patnáct let, pobíhala v malých kruzích kolem stanu Bernarda, a něco velmi sprostého na něj křičela přes celtu. Vypadalo to, že Bernard je uvnitř. Norbert stál vedle krásky a občas jí odpověděl konejšivým souvětím, jakoby uspával býka.
,,Ty parchante, vylez z toho stanu a ukaž se jako muž!" Sápala se po stanu. Norbert se viditelně dušoval, jeho bratr by jí přizabil pohledem. Bill vykulil oči, tohle vypadalo velice zajímavě.
,,V noci si měl rozhodně víc kuráže!" Prskla někam k zipu. Otočila se na podpatku k Norbertovi: ten s plachým úsměvem ustoupil o dva kroky pod půlmetrovou borovičku a snažil se pod ní schovat.
,,Co se to děje?" zašeptal Bill směrem k ležícímu bratrovi.
,,Myslím, že je to jedna z těch samiček naproti." Ukázal bradou k rybníku.
Dívka před Norbertem vztekle zadupala. ,,Vy jste mi teda povedená partička! Laskavě vyřiď tomu svýmu bratříčkovi, že si to s ním vyřídím jinak! A vůbec, s vámi se všemi, vy sprosťáci…" Nakrčila nos, dlaní si uhladila vlasy a rychlými krůčky cupitala pryč. Norbert se za ní ohromeně díval, Bernard ve stanu propukl v hurónský smích. To už vylezl i Filip a po plavovlásce se vyzývavě pitvořil.
,,… Laskavě vyřiď tomu svýmu bratříčkovi, že si to s ním vyřídím jinak…" Zacukroval. Rozepnul zip stanu a strčil dovnitř hlavu. Vyzvídal.
Bill se podíval dolů, kde tušil bratra, ale Tom se doplazil zpět do stanu a oblékal se. Bill vlezl za ním, aby se též upravil, ale setkal se se zuřivou reakcí. Tom ho vystrnadil ven, takže musel sedět na trávě mokré od rosy, drkotat zuby, protože rána tady ve stínu nebyla nijak hřejivá.
,,Copak tam dřepíš? Tom tě vyhodil? Pojď sem." Písknul na něj Filip. Bill se k němu ublíženě přišoural, Filip ho vtáhnul do Bernardova stanu. Bylo tam narváno k prasknutí, mačkali se tam totiž všichni. Bill si tam připadal jako vetřelec. Seděl vedle Oskara a musel čelit Bernardovým přísným pohledům. Chyběl jenom Alan.
,,Vezmi si." Kvido mu pod nos dobrácky přistrčil půlku své snídaně. Bill neodolal a vážně si kousíček udloubl.
,,Povídej, přeháněj! Bene, my čekáme!" Filip netrpělivě nadskakoval na místě. Bernard k sobě tisknul spacák a tvářil se pobaveně.
Zip se rozepnul a dovnitř se ještě nasoukal Tom. Ukousl Kvidovi kus pálivé klobásky a Norbertovi sebral ředkvičky. Vypláznul na jeho protažený obličejík jazyk a rozdělil se s Filipem.
,,Tak ty jsi jí fakt přefik, jo? Ty jsi blázen, vždyť je to dcera vedoucí!" Tom plival kousky ředkvičky do Bernardova spacáku. Ta růžová hrůza pálila jako samotný ďábel.
Bernard nonšalantně povytáhnul obočí. ,,Prostě jsem se vedle ní ráno probudil, vůbec nevím, jak se tu vzala."
Bill si na jeho tváři všiml náznaku znechucení a dost dobře to nechápal, protože ta dívčina byla už od pohledu docela pěkná. Určitě musela být i velmi příjemná. Potutelně se usmál při představě ledového Bernarda a nadržené blondýnky.
,,A nejhorší na tom bylo, že mě chtěla líbat a oslovila mě "miláčku". Tak to už jsem si líbit nenechal…"
Bill se neudržel a vyprsknul smíchy. Filip se zakřenil a jemně do něj strčil dvěma prsty. Bernard je zpražil pohledem.
*
Zatímco Bill se ve stanu převlékal a krášlil, ostatní se rozběhli k rybníku. Přes "slepičí rokli", plnou slepičáků a kopřiv, to vzali poklusem, Filip navíc s lahví vychlazeného sektu. Nemohl tušit, že mu jej Oskar vypil a doplnil vodou z rybníka. Když to zjistil, chtěl ho shodit s hráze dolů, čemuž duchapřítomně zabránil Kvido, který Filipa zabrzdil prohlášením, že Oskar vlastně celý den obstarává jídlo, takže by byla škoda se ho zbavit. Načež Oskar šel prosit Bernarda, aby ho vzal sebou k benzince, kde všem koupí bagetu, čímž se jich zbaví.
Bill se opaloval na druhém břehu, listoval jakýmsi časopisem a na výzvu, aby šel taky do vody, nereagoval. Tom na něj stříknul žabinec z rákosí. ,,Říkal jsi, že chceš plavat, tak pojď…" Bill odhodil časopis a namočil se do vody. Sledován zvláštním pohledem Norberta i Bernarda, se ponořil po pás a rozhlížel se po hladině. Pomalu na sebe lil hrstmi vodu a klepal se jako ratlík. Takhle ráno nebyla voda příliš teplá, jak se na první pohled zdálo.
Tom se přisunul blíž k němu. Projevil nebývalou ochotu a vstřícnost, podal mu ruku. Bill se jí opatrně chytil. Tom ho přitáhl blíž k sobě do hloubky a krásně se usmál.
,,Bille, nesnaž se mě tak křečovitě držet nebo nás utopíš oba." Setřel ho vzápětí. Bill přitakal, přesto si položil paže na jeho ramena a přitiskl se k němu. Takovýhle dotyk nebo objetí s Tomem mu přinášelo blažený pocit uklidnění. Tom to cítil stejně, ale bál si to přiznat, aby se mu to náhodou nevymklo z rukou. Zatím se mu dařilo chovat se jako správný bratr, ale nevěděl, jak dlouho to ještě vydrží. Měl strach, že když se Billovi svěří s tím, co k němu cítí, co by s ním toužil dělat a že by ho chtěl zkusit políbit, tak že mu připraví celoživotní šok. Byl plně přesvědčen o tom, že už teď Bill něco tuší, proto mu dělá naschvály, proto si z něj neustále střílí a hraje si s ním…
Zatímco jej držel v náručí na vodní hladině, připadalo mu, že se jejich těla naprosto uklidnila, jakoby se k sobě přilepili.
,,Možná bychom si mohli vzít chatku spolu, co říkáš?" Nevěděl, proč to zašeptal tak měkce, ale odpovědí mu bylo tiché zamručení, které značilo, že bratr souhlasí.
,,I když… To asi nebude nejlepší nápad." Dodal po chvíli.
,,Proč?" zeptal se Bill nejistě.
Tom pohodil hlavou. Dostával ho přesně tam, kam potřeboval - do stavu tvárnosti, na normální neškádlivou kolej.
,,Ale na noc budeš muset být někde… jinde. To víš, postele jsou v jedné místnosti…"
Bill stiskl v pěst jeden Tomův dread.
,,Rušil bych tě při tvých machovských akcích? Tak kolik je tvému novému objevu? Třináct nebo snad ještě míň?!"
Tomův lišácký úsměv vystřídala clona nepřístupnosti. Vypadalo to, že jeho dobře mířené otázky padly naprosto vedle, Bill to samozřejmě pochopil úplně jinak.
,,Ne, Bille… Počkej!" Chtěl ho chytit za ruku, ale Bill ucukl, až voda vystříkla. Připadal si hrozně ponížený a využitý, bratr si s ním hrál.
Aniž se otočil, utekl do lesa. Potřeboval být sám s nějakým tupým klackem, který by rozdrtil na třísky. Ještě než zmizel v hustém houští, vyčítavě se ohlédl na překvapeného bratra…

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama