>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 5.

16. července 2008 v 19:06 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Dvojčata řádila ještě další hodinu, z vody vylézali jako poslední. Oba se spokojeně usmívali, ani stopy po nějakém nevrlém škádlení, které na sebe ovšem nenechalo dlouho čekat…
Kvido rozdělal oheň, Filip přitáhl bednu uzenin a alkoholu. Každému na klíně přistál vlastní příděl a láhev ostrého pitiva. Tom si přisedl mezi Samuela a Robina, o Billa nejevil zájem. Ten si s tím hlavu nelámal. Vtěsnal se mezi Bernarda a Kvida. Kvido si s ním ihned začal povídat, ale Bernard ohrnul nos a svůj zájem upřel na Filipa.
Pomalu se stmívalo, mokré plavky na chlapcích uschly, ale Billovi byla stále zima. Po očku se díval na bratra, který si zabral místo u ohně a spokojeně trávil večeři. Ve druhé ruce láhev, jejíž obsah byl skoro prázdný. Přes závoj ohně byl jeho pohled plný chtíče a touhy, Bill si toho všiml a moc dobře to nechápal.

,,Bille, pojď sem…" Vyzval ho. Bill poslechl, sedl si na zem vedle bratra a svůj příděl alkoholu vyměnil nenápadně za skoro prázdnou láhev Filipa.
,,Jak se ti tady líbí?" Zeptal se Tom mírně opile a pořádně si lokl. Bill žblebtl něco o tom, že je to tu překvapivé a milé.
,,Klucí, mám návrh!" Zvedl opilý Filip ruku. Všichni na něj upřeli němý pohled.
,,Půjdeme na druhý břeh… Za tím nádherným masíčkem, co se půjde za dvě hodiny koupat…" Jazyk se mu sice pletl, ale všichni pochopili, že má na mysli dívčí tábor.
,,No jasně!" Souhlasil Kvido jako první. Ostatní se k němu sborově přidali a nadšeně se zvedli. Hledali kousky oblečení, boty… Plazili se, zakopávali o sebe a šíleně se smáli. Jediný Bill, Tom a Alan stále seděli u ohně. Dokonce i etik Bernard šel "na lov".
,,Ty nejdeš?" Zeptal se Bill překvapeně. Alan se usmál. ,,Měl bych?"
Tom do bratra dloubnul víčkem od lahve. Když se Alan mlsně sehnul pro poslední klobásku, Tom sotva slyšitelně pípnul. ,,Co jsem ti říkal?"
Bill si teprve teď uvědomil, že bratr sukničkář je tady také. Ale ne nadlouho.
Po čtyřech se přisunul k Billovi a položil mu ruce na ramena. Tom se o něj opřel, aby se mohl vyškrábat na nohy. Pocuchal Billovi účes. ,,V deset budeš ve stanu a spát." Zahihňal se. Bill ho osekl tím, že není malý dítě. Tom zívnul a odhodil láhev k rybníku. ,,Jdu za nimi." Ukázal k rybníku a než se Alan s Billem stačili rozkoukat, zmizel v rákosí.
,,Počkej, Tome-…" Bill se za ním chtěl vrhnout, měl strach, že opilý bratr se někde utopí, ale Alan ho stáhnul zpět k ohni. ,,Klid, tamhle u stromu je Oskar, dá na něj pozor," usmál se. ,,Je to strašně pěkný, jaký k sobě máte vztah. Sledoval jsem vás dneska u vody, když si mě Ben nevšímal." Poslední souvětí skoro špitnul a nervózně se zašklebil. Bill polknul otázku, jaký vztah mají k sobě ti dva.
,,A proč ty nejdeš s nimi? Mám hádat?" Alan pozvedl obočí a uzeninu hodil do ohně. Bill začínal věřit Tomovu tvrzení. Ale styděl se, tohle téma o jeho sexuální orientaci nenáviděl.
,,Moc mě holky nepřitahují." Lhostejně píchal proutkem do kamínku před sebou. Alanovy hnědé oči se na něj tázavě upřely. ,,Ne? Tak co tě přitahuje?"
Nohy od nábytku,- odsekl Bill v duchu, ale mlčel. Alan se nedal odbýt. ,,Řekni mi to…" Ztišil hlas. ,,Řekni mi to, že se raději otočíš za klukem než za holkou…"
,,Jo, jsem gay." Vyhrkl Bill dopáleně a stáhnul se víc do sebe. Alan se kupodivu usmál.
,,Nemusíš se čertit, to přeci není nic špatného, záleží jenom jak to uvnitř sebe pochopíš."
Bill zvedl k Alanovi oči, vypadalo to, že bude rád naslouchat.
,,Ty se snad za to stydíš ? To bys neměl, Bille, protože čím víc se toho budeš stranit, tím víc nás společnost nebude chtít přijmout. Někdo to chápe někdo se toho štítí. A když se toho bojíš i ty sám, tak je to špatné."
Bill se posunul k příteli blíž, Alan se pro něj stal ještě sympatičtější. ,,Jenže Tom mě za to nenávidí. Asi nemůže unést, že jsem prostě… Řekl jsem mu to včera, dívá se na mě jinak, je snad ještě náladovější a taky mi to často předhazuje…" Posmutněl.
Alan se díval zpříma do ohně, na tváři mu pohrával zvláštní úsměv. Má mu to říct nebo nemá? Rozhodly Billovy smutné nechápavé oči. Alan se k němu naklonil blíž. ,,Chceš pošeptat tajemství?" Bill odolal nutkání zatahat jej opatrně za pramen ostružinových vlasů. Horlivě přitakal.
,,Není pravda, že tě nenávidí za to, že jsi jiný," Alan ztišil hlas natolik, že i praskání dohořívajícího dřeva znělo hlasitěji. ,,Protože on je -…"
,,Bille, ty ještě nejsi ve stanu?" Někdo mezi jejich těla strčil ruku a Billa od Alana odtáhnul na druhou stranu ohniště.
,,Alane, moc mě to mrzí, že vás takhle ruším, ale matka nakázala, že Bill musí do deseti spát." Tom chytil urputně kopajícího bratra za ruce a táhnul ho na louku ke stanu.
Bill se stále ohlížel k ohni a snažil se Alanovi ze rtů odezírat, co mu říká. Tom jej chytil za krk jako štěně a zakázal mu, aby se ohlížel. Bill nafouknul tváře. Vytrhl se bratrovi a s rukama v bok se před něj postavil.
,,Alan mi chtěl něco hrozně důležitého říct a tys mi to zatrhnul! Podívej, teď tam sedí chudák sám." Ukázal rukou za sebe k ohni. Tom se zasmál. ,,Právě přichází Bernard a něco mu ukazuje, myslím, že bys je tam rušil."
,,Strašlivě mě štveš!" Dupnul Bill nohou a našpulil rty. ,,Tak krásně jsme si povídali!"
,,Moc dobře vím, kam by se ten rozhovor dvou píšťal zvrhnul. Buď rád, že jsem to utnul!"
,,Nebudu tě poslouchat…" Prozpěvoval si Bill. Zvesela našlapoval vedle bratra a broukal si neurčitou melodii.
Tma je doslova pohltila, Tom se v duchu modlil, aby našli stan. Bill si nepřestával zpívat.
Tom se najednou zastavil a před bratra položil ruku. Bill zesílil svůj zpěv. Tom syknul, Bill zmlkl, také to uslyšel. ,,Támhle!" Ukázal rukou za stromy, vzápětí zrudnul. O strom se opíraly dvě postavy a vášnivě se o sebe třely. Divoké sténání pročesávalo tichou noc jako nůž.
,,Pšššt…" Tom umlčel bratra pohledem. Vyskočil z trávy a za rukáv stáhnul překvapeného Billa na cestu.
Přelezli přes stromy na druhou stranu louky.
,,Kdo to byl?" Pípnul Bill a stále se ohlížel. Tom protočil oči. ,,Filip a vedoucí z dívčího tábora."
Bill zahučel cosi jako o nepříjemnosti, nechápavosti, nevhodném místě, rušení okolí, nočního klidu a plašení hnízdících ptáků. Tom se musel smát. Bratrova nezkušenost jej neuvěřitelně škádlila.
Našli stan, Bill totiž zakopl o kolík a narazil si palec.
,,Máš baterku?" Tom rozepnul zip a vlezl dovnitř. Samozřejmě Bill baterku neměl, i když mu Tom přikázal, aby si půjčil otcovu.
,,Jak teď mám v tohle bordelu poznat, kde jsou spacáky, kde je oblečení?" Tom vyhazoval ze stanu batohy, Billovo oblečení i kufřík se šminkami. Bill to všechno lítostivě shromažďoval na hromádku.
,,No, mám je." Ozvalo se ze stanu. ,,Vezmeš si ten menší, nevadí ti to, že jo." Tom hodil po bratrovi spacák. I přes to, že Tom byl o dobrých pět centimetrů menší než Bill, trval na větším.
Bill hodil do stanu svoje věci a dral se dovnitř. Venku mu byla zima. Narazil zrovna na převlíkajícího se bratra. Jeho nahé tělo zářilo čerstvým opálením.
,,Na jaký straně?"
,,Nalevo." Tom si ihned oblékl tričko, i když obvykle spal skoro nahý. Vtěsnal se na pravou stranu do svého prostorného spacáku.
Bill si sundal plavky a hodil je před stan. Jak se nahnul,Tomovi se naskytl unikátní pohled na bratrův malý zadeček. Připadalo mu, jakoby se Bill v této poloze zdržoval naschvál. Když si konečně oblékal spodní prádlo a tričko, Tom se k němu otočil zády a předstíral, že upadá do hlubokého spánku.
Bill jej nešetrně kopnul do lýtka, jak chtěl složit svoje dlouhé nohy do mini spacáku. Tom se rozmrzele ošil.
,,Už spi…"
Bill s sebou praštil na zem a otočil se zády k Tomovi. Obvykle usnul okamžitě, ale teď nemohl. Hlomozil se, hledal vhodnou polohu… Stále měl pocit, že jej něco tlačí a šimrá. Byl pohodlný, nezvyklý spát v přírodě.
,,Bille!" Houknul Tom a pootočil hlavu k bratrově místu.
,,Ano?" ozval se tichý hlásek u jeho ucha. Tom si šokovaně uvědomil, že Bill je na jeho záda těsně nalepený a křečovitě se k němu tiskne. Když si položil ruku na jeho bok a spokojeně zamručel, Tom jej od sebe nedokázal nijak odstrčit. Smířeně držel a nechal bratra usínat.
,,Dělá ti to dobře lepit se na mě?"
,,Dělá, je mi zima."
,,Tome?! Můžeš mi laskavě vysvětlit co dělají bodláky v mém spacáku?!"

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama