>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 2.

16. července 2008 v 19:04 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Právě se rozednívalo, když se dvojčata vypotácela před dům, kde je měl vyzvednout autem Filip. Sám Tom byl plný elánu, batohem si pohazoval, zato Bill zíval a nakláněl se tíhou svého batohu dozadu. Bill nespal, protože celou noc přemýšlel nad tím, co provedl Tomovi strašného, že se k němu tak šeredně zachoval. Nejenom, že se před ním celý večer schovával, i když se na něj Bill pokoušel dokřičet přes práh dveří. Strašně moc se mu chtěl svěřit s tím, do koho se vlastně zamiloval. Věřil tomu, že Tom by se ho přestal stranit.

Když se mu to ráno pokoušel napsat fixou na ledničku, Tom vyštrachal zmizík ze čtvrté třídy a všechny lesklé předměty, které by Bill mohl počmárat, jím natřel. Vážně netoužil po tom jménu, protože mu bylo jasné, že by dotyčného šel minimálně zabít. A Bill si na čerstvě vymalovanou zeď netroufnul.
,,Už je tady." Zavrčel Tom a neochotně serval Billovi batůžek ze zad. Auto zatroubilo a zastavilo těsně u nich. Tom otevřel kufr, hodil do něj věci.
,,Počkej!" Křikl Bill a vehnal se ke svému batůžku s chlupatým přívěškem. Tom zahučel cosi o poznámkovém bločku na myšlenky a jal se přivítat s Filipem. Bill bleskově otevřel svůj batoh. Nemohl riskovat, že jej vážně od bratra oddělí. Karabinu, co si v noci nenápadně v otcově garáži upravil, cvaknul na svůj a Tomův zip. Vymakaný plán, vyčetl to někde z knížky. S ďábelským úšklebkem přicupital k zadním dveřím. Neuměle zaťukal malíčkem na sklo. Chtěl si tuhle cestu užít.
,,Na nic se mě neptej." Tom se podíval na Filipa. ,,Nic neříkej… včera večer mi oznámil, že je gay."
Filip uznale hvízdnul. Ještě než Tom vylezl z auta, aby Billovi otevřel dveře, naklonil se k Filipovi.
Ledově se usmál. ,,Ale myslím si, že ho to trápí a nevím, jak bych to s ním ehm … Probral?" Zabouchnul dveře. Filip upil z plechovky coly a ukázal na Toma přes okýnko zdvižený palec. ,,S Alanem si bude rozumět..."
,,Tak sedej, šup…" Odolal nutkání plácnout Billa po zadečku a tak jemně jej stisknout … Zatřepal hlavou. Bill se způsobně posadil, zazubil se na bratra a vřele se přivítal s Filipem. Tom se o něco sehnul a mezi prsty uchopil tkaničku Billovy mikiny, která visela u dveří. Byla dlouhá, Tom mu jí dnes ráno pořád vztekle potahoval. Místo aby jí starostlivě vrátil do auta, zatáhl za ní a položil jí k pantům dveří. Něžně zavřel dveře a pomstychtivě si promnul dlaně.
Usadil se na místo spolujezdce. Filip nastartoval a vrazil Tomovi do klína plechovku s colou. ,,Je dobře, že si vzal brášku, čím víc nás bude, tím líp."
Tom se vražedně podíval do zpětného zrcátka. ,,Já jsem ho nezval, on se ke mně přibalil. Znáš matku, já nemůžu za to, že ta fretka vzadu nemá kamarády."
Bill nejprve trucovitě nafouknul tváře, ale Tom se do zrcátka podíval znovu a … mrknul na něj. Nemyslel to zle.
Filip se krátce zasmál. ,,Ach, Bille, on se dnes asi špatně vyspinkal, že broučí…" Napodobil tón starostlivé matky a pošimral Toma prstem pod bradou. Bill udusil smích do rukávu.
,,Kouříš, Bille?" Filip vytáhl krabičku cigaret. Ruka s cigaretou se natáhla dozadu.
,,Nekouří." Brouknul Tom a do Filipa drcnul. Bill nasadil medový úsměv. ,,Samozřejmě." Velkoryse si nabídl cigaretu. Vypadalo to, že Tom za chvíli praskne. Filip to podnítil tím, že mu vrazil do ruky zapalovač.
,,Podpal mu, né? Já musím dávat pozor…" Významně trhnul volantem.
Tom zdrtil mezi zuby několik sprostých slov. Otočil se dozadu a zaklapal zapalovačem jako sešívačkou. Bill našpulil rty s cigaretkou a slastně vyfouknul Tomovi kouř do tváře. Věděl, že Tom nemá rád tenhle pach, také si uvědomil, že má najednou chuť jej provokovat.
*
Filip zajel k pumpě. Významně popleskal volant. ,,Napapáme se, zlatíčko…" Promluvil k autu jako starostlivý manžel.
Dvojčata osaměla. Tom se znechuceně díval z okénka, Bill odhodil nedopalek a mohutně se rozkašlal.
,,Jestli budeš dělat takový naschvály, tak tě pošlu domů!" Prsknul Tom navztekaně. Bill se zatvářil dojemně.
,,Tomi?" Zdrobnil jeho jméno. Věděl, že Tom obvykle roztaje. ,,Já mám hlad." Dodal a pohladil se samolibě po břiše.
,,Říkal jsem ti, aby ses nasnídal." Zabručel Tom. Poté se však zvedl a pomalu se šoural k benzince.
Billovi za chvilku přistála v klíně bageta. Překvapeně se na ní zadíval. Bylo až s podivem, že i přesto, jak se Tom choval odmítavě a nabroušeně, koupil mu tu nejdražší obloženou. Sebe a Filipa odbyl méně pestřejší. Bill tohle moc dobře nechápal, čekal, že Tom mu ze silnice přinese zabalený kámen nebo někde vyšťourá porci žabince.
Jeli dál, v klidu snídali. Bill se šťoural v bagetě a doloval šťavnaté kousíčky masa. Jeden se krčil až uprostřed pod zelným listem. Prostrčil tam malíček, škubnul a … porce majolky mu přistála na mikině. Ozval se téměř hysterický záchvat smíchu. Bill nakrčil obočí. Setřel si majolku z oblečení a rozpatlal ji Tomovi po tváři. Vteřina ticha, následně Filip prudce zabrzdil a strčil hlavu někam pod volant. Bill nejprve myslel, že brečí.
Ano, ale smíchy.
Tom využil toho, že auto stojí. Otočil se dozadu a vražedně hmátnul rukou po Billovi. Držel jej za cíp mikiny, přitáhl ho k sobě. Díval se mu do očí, vypadalo to, že ale nezuří, Bill v jeho očích neviděl zlobu… Ukousl mu kus bagety.
,,Slízni si to …" Poručil Billovi s pozvednutým obočím a lehkým úšklebkem na rtech. Myslel to s nadsázkou, ale Bill se chopil příležitosti. Podržel si jej hbitě za krk a jazykem mu přejel po levém spánku až ke krku.
,,Děkuju za tu bagetu."
Filip se přestal smát a s mírně vykulenýma očima je sledoval. Jakoby si všiml toho zajiskření, co mezi dvojčaty proběhlo.
Tom šokovaně držel. Billův drsný jazýček mu přejel po nose, čele… Naposledy mu olíznul bradu a jemně se otřel o jeho rty. Téměř neznatelně, bál se riskovat. Odtáhl se od něj, opřel se o sedadlo a spokojeně ujídal dál ze svojí bagety.
,,Tome? Není ti zima?" V jeho očích zaplálo něco neznámého. Zavrtal se pohledem do bratra, viděl v něm šílený závan nejistoty…
,,Ne-e, proč?" Vzpamatoval se Tom. Otočil se zpět k čelnímu sklu a vzpamatovával se z toho, co cítil, když se Billův jazyk dotýkal jeho tváře.
,,Že se tak třeseš …" Usmál se Bill. Filipovým uším to vyznělo jako výsměch, ale Tom zaslechl v Billově hlase jiný podtón.
,,Jeď, prosím tě …" Odfrkl si jistě a složil si ruce do klína.
Nechal to zajít příliš daleko …

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama