>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 13.

16. července 2008 v 19:19 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Bill odmítl jet na rentgen, což nejprve všichni zavrhli jako špatné řešení, ale nakonec se s jeho ujišťováním, že to není tak moc bolestivé, smířili. Filip přesto trval na tom, že kdyby Billovi noha natekla, do nemocnice by musel. Bill uvažoval, kde sežene vosí úl, aby tam mohl nohu strčit. Kdyby se prozradil, že si pouze cvičí svoje herecké schopnosti, asi by s ním Tom do smrti nepromluvil…
Jeho bráška jej zahrnoval až nezvyklou péčí. Na zádech ho tahal, kam si Bill roztouženě poručil. A že toho nadšeně využíval. Nechal se zanést před ohniště, kde pojídal sezamové sušenky, které dostal od Bernarda jako bolestné. Kvido mu přinesl kousek své čokolády a Kvido mu se zvláštním úsměvem pošeptal, že až sem v noci přivede stádo holek, určitě se tam mezi nimi najde i kluk. Bill zčervenal tak, že vlčí máky podél pole se jevily jako vybledlé pouťové růže. Bral to jako vtip, podle Norbertova satirického úsměvu to měla být urážka. Zřejmě. V něm se člověk nikdy nevyznal…

Samuel a Robin se prali ve skoro vyhaslém ohništi a bavili Billa svým sourozeneckým zápasem. Přestali, až když mezi ně Filip omylem odhodil nedopalek a celé ohniště vzplálo jako pochodeň.
Bernard seděl na velikém balvanu s notebookem na klíně. Filip na něj pokřikoval "žabko kuňkalko" a Oskar se do něj strefoval kuličkami z bodláků.
Vydrželi takto sedět a blbnout přes hodinu, než se Filip konečně rozhodl začít něco pořádného dělat. Tedy vydat se do dívčího tábora a provést "rychlou akci". Stěžoval si, že viděl několik děvčat v noci kolem "jejich" území. Vzhledem k tomu, že jeho milované auto mělo ráno propíchané všechny čtyři gumy, pozastavil se i nad detailem, že jedna z nich byla tutově blondýna a vypadala přesně jako to nebožátko, které si Bernard pozval k sobě do stanu.
,,Určitě utrpěla psychický šok, protože když spatřila to, co tam Ben ukrývá, nebyla schopná vůbec ničeho… Stejně si myslím, že si četli knížku nebo hráli Monopoly…"
Bernard Filipa varoval pohledem. Filip to samozřejmě ihned nepostřehl.
,,Když jsem skončil svoji náročnou práci," důležitě si pomáhal rukama, ,,tak jsem se vracel oklikou kolem jeho stanu. Ozývaly se tam takový divný zvuky, asi jako když si Alan rovná vlasy, takže mě napadlo, že tam má určitě jeho. Jsem plně přesvědčen, že jsem slyšel zvuky vydávané žehličkou na vlasy…"
Tohle už bylo přespříliš. Bill cítil na tváři žár, jak kolem něj prosvištěl notebook a vzápětí něžný vánek vyprodukovaný Bernardovým tělem. Filip jako střela zmizel k rybníku, Bernard za zatáčkou.
Všichni se na sebe jenom tupě podívali. Nastalo hrobové ticho, které přerušil až zvuk, který demonstroval Filip, řítící se do vody.
,,Stejně nechápu, proč je Bernard tak vznětlivý… Co myslíš, Alane, čím to asi bude?" Ozvalo se od chatky. Tom třepal se svým spacákem. Bill si nepříjemně uvědomoval, že Tom doopravdy nemá "borůvku" rád. Nebylo pochyb.
Na Alana se upřely všechny oči. On si utrhl kopretinu a po jednom z ní otrhával lístečky. Bill skrze oheň pozoroval třas jeho hubených prstů.
,,Nechápu, co pořád všichni tak máte!" Zvedl najednou pohled plný nepochopení. Sledoval Billa, hledal v něm záchranu. Ten nepolevil.
,,Myslím, že mu rozvracíš přátelství. Filip nesnáší, když ho někdo hodí do vody oblečeného!" Zauvažoval nahlas prostoduchý Kvido.
,,Alane, my všichni tě máme moc rádi… Chápeme tvoji…" Oskar se zasekl s rukou v gestu.
,,…Tvoji "orientaci"…" Pomohl mu Norbert zatrpkle, takže to vyznělo jako urážka.
,,Tvoji orientaci!" Zvýšil Oskar hlas a sjel Norberta nevraživým pohledem.
,,Ach…" Zmohl se pouze Alan. Chtěl si někam zalézt a do smrti se neukázat na světě. Tahle parta bylo to jediné, co upřímně miloval, a nedokázal si představit, že by s nimi nevycházel v dobrém. Podvědomě cítil, že jej všichni tlačí, aby dal od Bernarda ruce pryč.
,,Doopravdy bys měl přestat Bernarda tak okatě uhánět. Alane, to nejde…" Oskar ztišil hlas. Všichni zmlkli a naslouchali. Oheň příjemně praskal a voněl. Stmívalo se. Bill si uvědomil, že je mu zima. Automaticky očima vyhledal bratra, sedícího naproti na kládě vedle Oskara. Tvářil se podivně zasmušile, až ostře. V zubech drtil stéblo a bylo na něm vidět, že je v divokém vnitřním přemýšlení.
,,Všichni to víte a myslíte si, že na vaše rady zrovna tak dám. Ani za mák. Nevíte, jak mi je a nemůžete mně ty pocity zakazovat. Kašlu vám na práva, já to vnímám takhle, a tak to taky udělám…"
Mluvil vyrovnaně, s klidným tónem. ,,Nikdy jsem před vámi neměl žádná tajemství, nač bych se tím tajil. Mám ho… víc než rád…" zamumlal a schoulil se pod černou mikinu.
Norbert se ušklíbl. ,,Jenže on o tebe nestojí, Alane. Pochop to už… konečně! Není gay a kvůli tobě se jím ani nestane… Jak ti to mám ještě vysvětlit?!"
Nezůstal jenom Norbert u ostrých slovních obratů. Přidali se všichni. Kromě Billa a Toma. Zatímco se strhla hádka a divoké výměny názorů, ti dva se dívali do ohně a tiskli ruce v pěst.
Oba přemýšleli jen nad tím jedním… Stačilo pár slov a mohli se ocitnout na Alanově místě.
Billovi přeběhl po zádech studený mráz. Cítil na sobě bratrovy pálivé oči. Bál se do nich podívat. V hlavě se mu odvíjel jeho společný život s Tomem jako jeden film. Mohl být u každého okamžiku, kdy mu říkal, jak je pro něj důležitý, naslouchal jeho pláči za zavřenými dveřmi, aniž se kdy dozvěděl, co tyhle zkraty znamenaly. Viděl všechno a zároveň nic.
Konečně se probral z letargie. Mohlo za to ticho, které nastalo. Dezorientovaně se rozhlédl. Spatřil pouze Alanova záda. Mladík měl sklopenou hlavu, mlčky si otíral oči a shrnoval si fialové vlasy z čela. Ani Bill se za něj nepostavil… Bezmyšlenkovitě rozhrnul kapradí a v mžiku zmizel za křovinami.
Bill si povzdechl. Měl by jít za ním. I když mu ublížil, Alan si nezasloužil takové jednání. Měl právo na lásku jako každý jiný a nikdo mu ji nemohl upírat. Ne jeho přátelé.
,,Jdu za ním." Pípnul Bill do ticha a opatrně se zvedl.
,,Nechoď, Bille. Nechej ho být. Musí si uvědomit, že je to marný a on se jenom zbytečně trápí. On na to přijde sám." Oskar sledoval přicházející siluetu Bernarda, jenž ukazoval prstem na zmáčeného Filipa. Filip šel dva kroky před ním a crčela z něj voda. I v tom šeru byl poznat jeho zapšklý výraz.
,,No nic, asi bychom se mohli najíst…" Uzavřel to Kvido a pohladil se na břiše, čímž vyvolal u všech úsměv.
,,A pak kočky! Viděl jsem je u vody!" Filip si ždímal triko a vyplazoval na Bernarda jazyk. Všichni sborově přikývli.
Zatímco Kvido a Bernard, nic netušící o hádce s Alanem, šli opatřit něco na oheň, Bill využil příležitosti, aby se tiše vypařil. Opatrně překročil kládu, na níž seděl, a nenápadně se otočil k lesu. Sotva udělal jeden kulhavý krok do tmy, cítil za zády něžnou oporu a Tomovy ruce na svých bocích.
,,Kam jdeš…" Tiché zašpitání u ucha. Zarazil jej ten letmý přístup z Tomovy strany. Cítil v tom nával emocí.
,,Tam, kam i císař pán chodí sám…" Culil se nemožně a jedním pohybem si jeho drsné dlaně odsunul z těla.
,,Ale ne když kulhá." Stejně lišácká odpověď. Bill si uvědomil, že z jeho přítomnosti nemá šanci uniknout. Otočil se k němu čelem a puntičkářsky mu uhladil jeden dread.
,,Tak dobře… Chci jít za Alanem." Nevěděl, kam s rukama, nejraději by se mu ovinul kolem krku jako šála z polární lišky.
,,Jdeš opačnou stranou." Tom se zasmál. ,,Viděl jsem ho před okamžikem, jak se vrací oklikou k chatce. A stejně by si ho měl nechat být, Bille. Vypořádá se s tím sám." Jistě si jeho ruku přehodil kolem krku a podepřel jej za pas. Jediná možnost se ho dotýkat. Nehodlal promarnit tyhle drobné příležitosti.
,,Co ty o tom víš, když je člověk zamilovaný…" Zavrčel Bill. Nechtěl to říct, ale neopatrně to vyslovil.
Tom se zarazil v půlce kroku. Ozvalo se nepříčetné dupání od ohně, jak kolem něj tančil Filip skotský tanec s lahví Jelczina.
,,Divil by ses…" Zašeptal. Uvědomoval si každý centimetr bratrova těla, který se jej dotýkal a proklatě se mu z jeho parfému točila hlava. Bill voněl pokaždé jinak, přitom stále stejně. Eroticky a svádivě. Neuvěřitelné.
,,Vážně?" Nadsadil Bill a každý milimetrový krůček oplácel větší intenzitou otírání se o bratrovy boky.
,,Jsem zamilovaný." Prohlásil Tom sebejistě. Billovi se v tu chvíli podlomila kolena. ,,Do koho?!" Zaskřehotal a doširoka otevřel oči. Tom ještě nikdy nepoužil slůvko "zamilovaný". Všechno pro něj byl "jeden úlet, žhavá noc, sexy kočička…" Nic víc ani nic míň. Tohle byla přímo ledová sprcha, Bill cítil kostičky ledu i pod tričkem.
,,To by tě asi ani nemuselo zajímat…" Tom pokrčil rameny a taktně Billa odložil vedle chatky. Byli na místě. Uvědomil si, že právě bratrovi předhodil šílenou indicii. Sám nevěděl, proč to tak vyložil.
Teprve teď si oba uvědomovali tu tmu, co mezi nimi nastala. Pořádně na sebe neviděli, pouze Billovu smutnou tvář ozařovala z profilu zář od okenic. Zaposlouchal se do vrzání cvrčků. Tak on je zamilovaný … Našel si jistě krásnou vyvinutou blondýnku s pevnou postavou a elegantním úsměvem. Určitě je sexy, nosí boty na vysokém podpatku a neustále se culí všemu, co Tom provede nebo pronese.
Bill si připadal špinavý, zneužitý a podvedený. Jakoby jej právě někdo udeřil do hlavy palicí a jemu se konečně rozsvítilo. Je na stejné pozici jako Alan. Nikdo ho nechce…
,,Aha, tak ať vám to vyjde…" Utrousil kysele a ledově se usmál. Před ním nedá emoce najevo. Otočil se a hbitě hmátnul po klice. S hrůzou si uvědomil, že sáhl do něčeho měkkého a nahmatal cíp trička. Provinile zvedl oči a zadíval se do těch nádherných hnědých, z jakých míval závratě posledních několik měsíců. Jejich třpyt by se dal přirovnat k vydrancované měsíční krajině. Na jeho rtech tančil jemný úšklebek. Byl oproti němu tak silný, ačkoliv fyzicky o dobré tři centimetry menší. Nyní se před ním Bill ztrácel, ale od jeho tváře nedokázal odtrhnout pohled. Jeho tělo se netřáslo jako obvykle, nepřipadal si tak nemotorný, naopak. Věděl, že má poslední příležitost. Teď nebo už nikdy víc, musí to udělat. Než stihl jakkoliv zareagovat na jeho chtivé ruce, které okouzleně klouzaly po jeho postavě, uvědomil si, že se k němu naklání stále blíž a podvědomě přivírá oči. Cítil jeho dech, jak se otírá o jeho tváře, sklopené oči, jež studovaly místo pod krkem.
Bill se zastavil s mírně našpulenými rty a žvýkačkou v krku. Teď to přijde… Z učebnic to měl nastudované. Rozhodl se udělat první krok. Ještě o pár milimetrů se posunul a s téměř božskou ctností mu položil ruce na ramena. Tom pootočil hlavu a překvapeně se na něj podíval. Myslel si, že ho chce Bill obejmout. Nebránil se. Teď mu jeho sladký bráška oznámí, že ho má rád, že tu pro něj vždycky bude a jeho imaginární přítelkyni bude chtít poznat, aby jí pogratuloval. Tom si nebyl jist, jestli tu chvilku ustojí pevně nohama na zemi.
Uběhlo málo vteřin, Bill si stále dodával odvahu. Určitě jej Tom naklepe o rám dveří. Billovi bylo šestnáct, s nikým se nikdy nelíbal, pokud nepočítal ty mokré polibky od děvčat ze školky. Ačkoliv rád tvrdil, že pradávnou jeho přítelkyni učil líbat on, byla to naprostá blbost. To ubohé děvče se na něj udiveně dívalo, když jí Bill nešikovně piercingem obrousil zubní sklovinu.
,,Něco chci…" zašvitořil pološeptem. Sám se podivil, jak to vyznělo svádivě. Ale Tom si automaticky a zaujatě vsugeroval prosík o silné bratrské objetí. Pevně jej stiskl za boky, takže z něj málem vymačkal vnitřnosti.
,,Vždyť tě objímám!" Zablekotal nechápavě a přidal na stisku.
Bill tiše zaúpěl. Dost chození okolo horké kaše. Skočí do ní.
Jenomže v tu samou chvíli, kdy Bill zavřel oči a jemně si olíznul špičkou jazyka rty, aby byly dostatečně vláčné, Tom mu zajel prsty do vlasů a prudce mu zavrátil hlavu dozadu. Třásl se jako osika, měl silný abstinenční příznak po bratrově křehkém těle. Silně se přitiskl rty poblíž pulsující krční tepny a vzrušením se opřel o dveře chatky. Dezorientovaného a šokovaného Billa stáhnul na sebe. Stačilo mu pouhých pět milisekund, během nichž rty vytvořil na alabastrově bílé pokožce narudlý flek velikosti křepelčího vajíčka. Poté od sebe Billa odstrčil a bez jediného slova nebo činu mu proklouznul pod rukama do noci.
Bill svěsil ruce podél těla a roztřeseně sáhnul po klice. Stiskl ji tak, že mu klouby na prstech zbělaly.
Zastavil se svět…

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama