>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Prázdniny nad kočku 1.

16. července 2008 v 19:01 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
motto: Každý pěkný kluk je gay a pokud navíc stojí vedle Billa, tak už tuplem …
inspirováno opravdovými zážitky…
A/N: Tato povídka je psaná trochu jiným stylem, uvolněnějším, tak, aby nebyla moc složitá, přesto mi trvalo, než jsem se do ní vžila, takže ty první díly jsou pouze takové zkouškové, teď už se mi píše lépe, protože mi konečně přirostla k srdíčku ;-)
Přeji příjemné počtení.

Při večeři se u Kaulitzů vždy dbalo, aby tenhle vzácný "akt", kdy se rodina konečně sešla dohromady, probíhal stejně ceremoniálně a s grácií, jako kdyby mezi nimi seděla anglická královna. Simone měla přesně vypracovaný harmonogram a pokud se někdo ze členů rodiny odvážil něco mírně přehodnotit, netvářila se zrovna přívětivě. Živitelka rodiny bývala do večera v práci, a tak tyhle chvíle pro ní byly odreagováním. Škoda jen, že dvojčata to první prázdninový den viděla jinak.
Šestnáctiletý živel s dready se probíral ve své porci a po očku sledoval bratrův vymetený talíř. Bill nadšeně funěl a živě pokukoval po bratrově talíři.

Gordon si nabral salát a pochválil Simone pohledem. Matka se zarděla. Tomovy oči se zúžily náznakem vzteku. ,, Mami, prosím … Proč bych nemohl? Tati, řekni něco!"
Simone lhostejně napíchla bramboru, Gordon nenuceně přežvýkl a Bill si nedočkavě poposedl.
,,Otec už své řekl, Tome, měsíc bez rodičů, dozoru, kdoví kde… A navíc ta čtyřka z matematiky tomu neodpovídá." Natáhla se pro ubrousek.
,,Ale Simone, o známky nejde, má prázdniny…"
Matka otce sjela vlažným pohledem. ,, Miláčku, já mu je samozřejmě nechci pokazit, ale nejprve chci vidět nějaké zásluhy, poté si může jet."
Tom už neměl sílu komunikovat. Výměna názorů proběhla už včera, kdy jemu a bratrovi oficiálně začaly prázdniny. Tom měl v úmyslu odjet zítra do konce měsíce se svojí partou na chatu, která patřila Filipovi, bohatému synáčkovi, jenž vlastní sídlo obdržel jako dar k minulým Vánocům. Měly to být ty nejbáječnější okamžiky Tomova života. Alkohol, pěkné kočky a absolutní volnost. Jenomže vždycky se dá vyšťárat něco, co vás trochu zarazí. V tomto případě rodiče.
Vylíval si vztek na věcech a lidech okolo. Vidličkou rozčtvrtil bramboru a brášku, jenž mu mlsně zíral do talíře, okřikl. ,, Budeš snad dojídat zbytky nebo co?!"
Bill ublíženě svěsil hlavu a složil si ruce do klína. Tohle zamrzelo. Nejenom, že poslední týdny to vypadalo, že bratr jej hodlá poslat na výměnný pobyt nebo minimálně vydědit, ale navíc to, že Tom si bude užívat, že se nebude sebou tahat s otravným bratrem, to Billa neuvěřitelně vnitřně rozbíjelo. Jistě, už se nesnažil hledat příčinu toho, jak je na něj jeho dvojče alergické, ale čím dál víc upadal v deprese pocitu, že tu zůstane za chvíli úplně sám…
,,Tak dost!" Otec udeřil pěstí do stolu. Bill žmoulal cíp ubrusu. Tom jej kopl pod stolem do lýtka. ,,Jestli mi to kvůli tobě zatrhnou, tak tyhle prázdniny budou peklo, jasný?… Ano, tati?" Dodal medově.
,,Myslím, že nejlepší by bylo, kdyby jel Bill s tebou, Tomi."
Tom se zakuckal, Bill pootevřel ústa, Simone se spokojeně usmála. Tom vykuleně sledoval otce. Tohle mu přeci nemůžou udělat! Nebere ho s sebou schválně, má k tomu jisté důvody…
,,A proč by nemohl? Jste na sebe poslední dobou tak zlí, vždyť jste mezi s sebou mívali tak pěkný vztah."
,,Mami, ale tohle je úplně o něčem jiném. Tohle jsou moje prázdniny, moji kamarádi, moje parta. Nechci ho s sebou."
Tom rozhodil rukama. Bill si smutně olízl rty, naděje pohasla. Matka se zamračila.
,,Dřív jste dělali všechno spo-…"
Jenže Tom vypěnil. ,, Bylo nám čtrnáct. Jsme každý jiný, máme jiné zájmy, Bill tu bude s Andreasem. Já mám sbaleno, zítra v šest odjíždím. Tečka."
Minuta ticha.
,,Ano, odjíždíš." Gordon položil peněženku na stůl. ,,Jistě, že odjíždíš…" Vytáhl několik bankovek. Matka se samolibě uculila. Bill si trucovitě přidal oblohu. Právě nabyl přesvědčení, že je v téhle rodině vetřelec.
,,Odjíždíš, zítra ráno…" Otec se zasekl jako gramofon. ,,Ale brášku bereš s sebou!"
Bill zastříhal ušima. Gordon podal Tomovi peníze. Obrat k nevídanému. Tom se na Billa s úsměvem otočil, bankovky pracně strkající do kapsy.
Radost z toho, že má šanci si bratra získat, vystřídal závan strachu. Tomův úsměv nebyl veselý, vřelý, ani bratrský. Byla to dvě slova…
Válka začala.
O-o
,,Buďte tu hodní." Jedna pusa pro Toma.
,,Dej na něj pozor!" Pusa pro Billa.
Matka si elegantně nechala od otce pomoci do svetříku. Ještě než se za rodiči zavřely dveře, Tom přitlačil bratra na zeď. ,,Zkazil si mi večeři."
Billovy korálkové oči vypadaly tak smutně… Tom o něco zjihnul. Pustil ho. ,,Tak dobře, jdu umýt nádobí."
Napustil vodu do dřezu. Bill se opřel o linku a nohou nervózně leštil podlahu. ,,Tomi, já vím, že mě s sebou nechceš."
,,To teda nechci…" Zahučel Tom a houbičku na nádobí napíchnul na nůž. Trochu hruběji, Bill s sebou trhnul a … rozbrečel se. Tom to samozřejmě nepostřehl hned, takže ještě přilil olej do ohně. - ,,Nebudeš si nás tam všímat, najdeš si tam nějakou kamarádku. Bude to blízko nějakýho tábora, třeba bys tam mohl zůstat…; Prosím tě, přestaň fňukat!" Tom na bratra stříknul vodu. Bill hystericky popotáhnul.
,,Tak aby bylo jasno, já nikam nepojedu!"
Tom se rozesmál. Bill si otíral nos do rukávu mikiny. Vypadal, že jej to doopravdy trápí. Takhle to Tom vlastně nikdy nechtěl. Ale jeho přesvědčení, že si od něj musí držet odstup, se mu vymklo z rukou. Opřel se vedle něj a vlhkou dlaní jej plácnul po stehně. ,,Mám ti zabalit?"
Bill se na něj vyčítavě podíval. ,,Co jsem ti udělal?"
Tomův naoko vstřícný výraz se proměnil. Rozhořčeně se zapřel rukama o dřez. ,,Nic." Odsekl. Ale Bill chtěl situaci mezi nimi konečně rozřešit. Asi už začínal tušit, co od něj Toma tak odtáhlo …
,,Vadí ti, jak se oblékám?"
Tom zamrkal.
,,Nebo že se líčím?"
Povzdech dreadatého chlapce.
Ticho, které nastalo, bylo mírně vyčerpávající. Tom se snažil zklidnit a vybudovat si onu drsnou zeď, za niž uzavíral svoje něžné city k bratrovi. Bylo to pochopitelné, že se k Billovi choval tak necitelně. Měl v sobě zmatek - trpěl. Vždycky byl ten Tom svůdník, sukničkář. Tom předčasně sexuálně vyspělý, skvělý bráška a také Tom zamilovaný do svého bratra. Snažil se k němu vypěstovat averzi.
,,Tome, já asi vím, proč mě nenávidíš… Asi to na mně je poznat, ale já nevím, komu bych se svěřil…" Bill ztišil hlas, zčervenal. Ještě než ho Tom stihl okřiknout, že nenávist je velmi silné slovo, Bill sotva slyšitelně pípnul:
,,Tome, já jsem asi gay. Zamiloval jsem se- …"
Tom se na něj s pootevřenými ústy otočil. Tak tohle nečekal.
,,Vypadni! A zítra si jedeš autobusem!" vystrčil ho ze dveří na chodbu…

autor: Syhrael
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama