>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Červenec 2008

Proč mě nikdo nemá rád 1.

16. července 2008 v 12:19 | Anett483 |  Proč mě nikdo nemá rád

Tmavovlasý chlapec stál u okna. Díval se na houpačku, která stála na jejich zahradě. Vrátily se mu vzpomínky, krásné vzpomínky. Vzpomněl si, jak se na té houpačce houpával se svým bratrem Tomem, jak Toma a jeho honil jejich otec po zahradě, jak si oba bratři hráli se Scottym... Tohle je už pryč. Na okno začaly dopadat malé dešťové kapičky. Bill šel už automaticky k vchodovým dveřím, za nimiž se ozývaly podivné zvuky, které však Bill už znal. Bill otevřel dveře se slovy: "Tak pojď dovnitř, ty darebáku..." Ano, jediný Billův přítel se před deštěm schovával v Billově náruči. Simone, Tomova a Billova matka, říkala, že takovýhle pes patří jen na zahradu a domů ne. Nemohla Scottyho doma ani cítit. Bill šel do obýváku a Scotty ho následoval. Bill si lehl na pohovku a Scotty spokojeně vedle něj. Kapky dopadající na okenní parapet ho uspávaly. Na chvíli usnul.
Probudil ho až klíč ve dveřích a hlas jeho bratra: "Hej, chlapi, pojďte k nám… V takovým lijáku domů nemůžete!" Tomovi kumpáni šli jako ovečky za svým pasáčkem... Jo, Tom byl vůdcem party, které se bála celá škola a Bill nebyl výjimkou... Tomova parta vešla do obýváku: "Nazdar sušenko!" pozdravil Tom Billa svým obvyklým pozdravem. Tomova parta se začala smát. Bill vstal a měl se k odchodu, Tom si neodpustil poznámku: "Abys nepraskl, bublino! Nerozumíš srandě... Jen si táhni!" zařval zlostně Tom a jeho parta se opět dala do smíchu, ze kterého měl Bill husí kůži. Bill šel do pokoje společně se Scottym, lehl si na postel a usnul neklidným spánkem.
**********
Vzbudil ho až Scotty, který mu neúnavně olizoval obličej.
"Copak by si chtěl? Chceš na procházku?" zeptal se Bill Scottyho. Scotty jen štěkl a zavrtěl ocáskem. Bill se podíval ven, už nepršelo. Vzal Scottyho na vodítko a šli k blízkému poli. Bill Scottyho pustil z vodítka, aby se proběhl. Najednou zahlédl Toma a jeho partu. Tom se k němu blížil motavým krokem a s nepřítomným výrazem. Bill si domyslel, že určitě zase něco pil nebo se zhulil. Tom došel až k Billovi a potichu mu řekl: "Dneska u nás dělám párty, poslední než se vrátí máma. Jenom tam páchneš a je po tobě… Jasný??!" Bill sklopil hlavu a broukl na znamení souhlasu… Pohledem sledoval svoje čistě bílé boty. Znal tyhle Tomovy pařby u nich doma. Tom se napřímil a zvedl Billovi hlavu a teď už promluvil tak, aby ho slyšela celá jeho parta, která stála opodál: "Nebudeš mi na tý pařbě dělat ostudu, ty sušenko!" a při těchto slovech do Billa silně strčil. Bill se svojí muší váhou neudržel balanc a spadl přímo do bláta. Tomova parta se začala opět smát. Bill potichu vstal, zavolal Scottyho a loudal se domů. Doma si dal sprchu a převlékl se do čistého a... plakal… Ano, zase plakal, zase kvůli jediné osobě! Osobě, kterou znal nejlépe... kvůli Tomovi. Nejhorší bylo, že ho miloval i po tom všem, co mu Tom udělal a pořád dělá. Pomalu usínal...
**********
Vzbudil ho až jeho žaludek, který se hlásil o jeho pozornost. Dole už to žilo - aspoň podle toho co slyšel... "Co mám sakra dělat??!" ptal se sám sebe. Nakonec zvítězil hlad a Bill pomalu scházel do "jámy lvové". Vešel do kuchyně, kde leželo pár Tomových kamarádů. Bill rychle vzal pizzu ze stolu a chtěl odejít. Někdo ho však zarazil: "Snad sem ti říkal, že sem nemáš lízt ne??! Si natvrdlej??!" Bill se otočil a uviděl za sebou svého opilého bratra..Co teď??
autor: Anett483
betaread: Janule