>>> Chceš spřátelit? Klikni [SEM]>>> Chceš si objednat design? Klikni [SEM]
>>> Reklamy piš [SEM]>>>

Červenec 2008

Prázdniny nad kočku 20. (1/2)

16. července 2008 v 19:34 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Billovi se zatmělo před očima. Možná za to mohl fakt, že si vedle něj přisedl jeho bratr, možná Oskarova ironická větička. ,,Někdo po někomočividně jede a nedokáže si to přiznat."
To značilo jediné - Oskar něco tuší o vztahu Billa a Toma. Nebo narážel na Alana a Bernarda? Ale jejich city byly přeci jasné! Všichni se smířili s faktem, že Ben a Alan se čím dál víc začínají chovat jako pár. Proč by na ně Oskar narážel? Alan mu přeci leží v žaludku už delší dobu…
Tyto spletité myšlenkové pochody proplouvaly Billovi hlavou a zatěžkávaly jeho, už tak podrápanou, psychiku. Srkal polívku a mračil se přes stůl na Filipa, který všem líčil historku jeho první noci s vedoucí dívčího tábora. Všem pozvolna docházelo, že hlavními vedoucími byli muži.

Prázdniny nad kočku 19.

16. července 2008 v 19:33 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
,,Zbytečně se rozčiluješ, Alane, moc si to bereš!"
,,Potřebuju spoustu lásky…" fňukla borůvka.
,,Ach ano, já vím, tak už nebreč…"
Bill seděl na jídelním stole a vytrvale hladil po zádech Alana, jenž sem do Filipovy kuchyně přiběhl s oboustranným a naprosto neutišitelným pláčem. Samuel prohlásil, že mu Bernard neměl ukazovat ty neslušné obrázky, jimiž si vylepuje pokojíček. Robin suše konstatoval, že Bernard mu nejspíše ukázal něco dozajista jiného. Bill je očima poslal na verandu za Filipem. Kupodivu oba zmizeli nadzvukovou rychlostí, ale u dveří zvítězila jejich dobrá stránka a pronesli několik utěšujících slůvek.
,,A to mi ještě řekl, že dnes večer bude spát s Norbertem! Jenom se přetvařuje, využívá! Už mu nedovolím, aby na mě sáhnul…"

Prázdniny nad kočku 18.

16. července 2008 v 19:30 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Bill nevěděl, co by měl říkat nebo dělat. Netečně ležel hlavou v jeho klíně a zíral na horní trámy krmelce. Byly ověnčené pavučinami.
Tom na tom byl obdobně. Prsty se probíral v Billových vlasech a zasmušile zíral před sebe. Cítil všudypřítomné napětí, a to není v počátečním mileneckém vztahu nikdy správné…
,,Tome…?" špitnul Bill zvědavě a několikrát se nespokojeně zavrtěl. ,,To... jsme teď jako pár?"
Ta jeho přílišná naivita a zvědavost v Tomovi vyvolávala zvláštní záchvěvy pozoruhodného zadostiučinění, jež hraničilo se smyslem vnímat věci citlivěji a komplikovaněji, než se doopravdy zdály.

Prázdniny nad kočku 17.

16. července 2008 v 19:28
autor: Syhrael
betaread: Janule
Kdyby Billa tak šíleně nebolela noha, jistojistě by do kuchyně vtančil. Takhle však mohl pouze dokulhat. I to mu však nebránilo v tom, aby jeho nálada nevylétla do závratných výšin.
Alan strouhal mrkev a vysvětloval Filipovi, jak je důležité kuřecí maso dochutit kořením na králíka, protože to dostane úplně jinou křehčí chuť.
Samuel foukal bratrovi opařený prst.
,,Kolikrát ti říkám, abys ho tam strkal kolmo a ne šikmo! Blbečku…"
,,Když ta poklička je strašně malá!"
,,Same? Proč mi ten prst olizuješ?…"
,,…Ko-ko-štuju tu omá-čku!"

Prázdniny nad kočku 16.

16. července 2008 v 19:26 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Bill se ze stavu vyčerpanosti a nevědomí probral až po čtyřech dlouhých hodinách hlubokého spánku, během niž jeho bratr seděl u něj v posteli a neustále jej měl na očích. Neodešel se napít, vynechal "svolanou radu", kde chlapci řešili onu situaci a napadení. Držel Billa za ruku a toužil, aby se probral. Jeho slova, ta jemně vyslovená věta, jej uvrhla v divoké dohady a přemýšlení. Rozuměl mu dobře? Nepřeslechl se? Není to celé pouze sen?
Billovi z plstnaté Bernardovy přikrývky čouhala pouze čupřina tmavých vlasů a nahá paže. Koulel očima po stropě a stěnách, vnímal příjemné teplo, jež jej naplňovalo nádhernou otupělostí. Zazíval a zkusil se posadit.
Tom ho silně objal a svojí vahou převážil opět zády na postel. Známá vůně kolínské a pomněnek s cukrovým parfémem Billa donutila slastně vzdychnout a zavřít oči. Nechal jej, aby ho doslova slisoval do postele a celou vahou na něj lehl. I přes napětí cítil radost a neskonalé uvolněné, které sálalo z bratrova těla.

Prázdniny nad kočku 15.

16. července 2008 v 19:24 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Bill se na snídani, konající se v chatce u Norberta, dostavil až kolem jedenácté. Přesto stále někteří kluci chyběli. Samuel ani Robin nenocovali vůbec v chatkách, ale někde v dívčím táboře. Kdoví jestli vůbec. Po Filipovi se slehla zem. Tom taktéž zmizel. Bill se probudil zavrtaný do přikrývky a s kruhy pod očima. V chatce byl sám, takže toho mohl nadšeně využít a nerušeně si pobíhat nahý z místnosti do místnosti. Hledal oblečení, okenice raději zavřel.
Před schody nasadil bolestivé kulhání. Přes několik opilých děvčat, se vtěsnal dovnitř ke stolu. U krbu seděl Kvido a na kolenou houpal statnou dívku, která vypadala na to, že by křehkého chlapce mohla rozmáznout prstem. Bill ji uctivě pozdravil a obloukem se dvojici vyhnul. Zamířil k ledničce, kam si ukládali zásoby jídla. Nikde jinde funkční nebyla. Bill si drze vypůjčil Tomovu klobásku a kakaový Pribináček. Měl pořádný hlad. Usadil se s tím na zápraží a přemýšlel, co bude dělat. Zatím neměli s kluky vymyšlený žádný smysluplný program, jenž by nějak příznivě ovlivňoval jejich narůstající slabomyslnost.

Prázdniny nad kočku 14. (2/2)

16. července 2008 v 19:22 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Údolí, v němž tato povedená partička trávila prázdniny, bylo naplněné nezvyklým klidem, který v nočních hodinách přinášel ten nejklidnější a vydatný spánek. Ačkoliv Bill byl na kritéria spánku velmi náročný, ještě se mu nestalo, aby se tu probudil. Ne, pokud spal přitulený k Tomovi a neměl uvnitř sebe žádné vnitřní trápení.
To, co jej uprostřed noci vytrhlo ze spánku, však nebyl zmatek v duši, ani chrápání Filipa, jenž se uvelebil před chatkou na schodech.
Bylo to vrzání postele a tiché sténání…
Dokázal natolik procitnout, že si uvědomil Tomovo tělo maximálně nalepené na svém, jeho ruce obtočené kolem svého pasu, a především rozpoznal na protější posteli dvě rytmicky se pohybující postavy.

Prázdniny nad kočku 14. (1/2)

16. července 2008 v 19:22 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Myslel si, že blouzní. Stál tedy na místě, držel mezi prsty ocelově chladnou kliku a nepravidelně dýchal. Tom se s rukou před ústy krčil vedle stěny schodů a koulel divoce očima. Neudržel se, nešlo to…
,,Ach…" Vzdychnul si Bill žensky a přejel si prstem po nebolavém místečku. ,,Odkdy bývají komáři tak krvelační?" Něco mu zabzučelo u ucha. Usoudil, že jej "to" štíplo, když si Tom pokládal hlavu na jeho rameno a až přehnaně s ním manipuloval. Napůl spokojeně kývnul hlavou. Měl dojem, že blázní. Polibek od Toma? Zaplašil to hned, sotva tuhle možnost vynesl na světlo boží. Nadneseně vplul do chatky.
Sotva se dveře zavřely, Tom hystericky zabušil pěstí do prken. Copak je snad jeho bráška tak šíleně zabržděný?…

Prázdniny nad kočku 13.

16. července 2008 v 19:19 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Bill odmítl jet na rentgen, což nejprve všichni zavrhli jako špatné řešení, ale nakonec se s jeho ujišťováním, že to není tak moc bolestivé, smířili. Filip přesto trval na tom, že kdyby Billovi noha natekla, do nemocnice by musel. Bill uvažoval, kde sežene vosí úl, aby tam mohl nohu strčit. Kdyby se prozradil, že si pouze cvičí svoje herecké schopnosti, asi by s ním Tom do smrti nepromluvil…
Jeho bráška jej zahrnoval až nezvyklou péčí. Na zádech ho tahal, kam si Bill roztouženě poručil. A že toho nadšeně využíval. Nechal se zanést před ohniště, kde pojídal sezamové sušenky, které dostal od Bernarda jako bolestné. Kvido mu přinesl kousek své čokolády a Kvido mu se zvláštním úsměvem pošeptal, že až sem v noci přivede stádo holek, určitě se tam mezi nimi najde i kluk. Bill zčervenal tak, že vlčí máky podél pole se jevily jako vybledlé pouťové růže. Bral to jako vtip, podle Norbertova satirického úsměvu to měla být urážka. Zřejmě. V něm se člověk nikdy nevyznal…

Prázdniny nad kočku 12.

16. července 2008 v 19:18 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Bill upadl do částečného bezvědomí. Ve stavu nepříčetného nevnímání to vypadalo, jako by spal. Když Tom zastavil před chatkou a vyprostil ho z auta, naprosto promočený a ledový Bill se mu pověsil kolem krku a něco neškodného zamumlal. Tom pochopil, že šoková satirická terapie byla účinná. Bratr vystřízlivěl.
,,Ty nejsi medvídek, ty jsi tyran… nenávidím tě…" bručel ospale a drobnou pěstičkou mu bušil do zad. Tom se usmíval. Bill to říkal se zvláštním přízvukem, jakoby se mu právě omlouval a švitořil.
Drkotal zuby. Tom ho posadil na židli a zmizel do kuchyně. Bill ze sebe strhával studící oblečení a šokovaně si uvědomil, že zcela vnímá. Opatrně se postavil a několika vrávoravými kroky se přemístil do postele, na níž vyčerpaně padl a téměř okamžitě usnul. Zábly ho nohy a konečky prstů, ale hlavní teď byla touha přenést se do klidu. Zavřel oči a blaženě zavrněl.

Prázdniny nad kočku 11. (2/2)

16. července 2008 v 19:17 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Dojeli do klubu. Bill nadneseně vystoupil z auta a levou nohou si dupnul do kaluže. Alan se snažil vymoci si na Bernardovi, aby ho ke klubu odnesl. Nechtěl jít přes potůčky vody. Robin strkal bratra za popelnice, aby mu něco důvěrného svěřil. Filip se opíral břichem o pouliční osvětlení a zákeřně sváděl děvu se žvýkačkou.
,,Musíš koukat, kam šlapeš…" Zakřenil se Tom vlažně a po očku stále pokukoval po Billově dokonalém vzezření.
,,Já se koukám." Odsekl Bill a vodou z tmavého dolíku pocákal nohavice všech okolo.
,,Filip se taky koukal, když první den sváděl "dcerku" vedoucí. Včera zjistil, že to byl "syn"…"
Tom si upravil kšilt a olízl svádivě rty. Bill ho ignoroval. Ostatní se culili.
V klubu bylo přímo narváno k prasknutí. Bill se ztrácel, všichni se rozprchli do neznáma, a on se ocitl na kraji parketu úplně opuštěný. Hlasitá hudba a světelné efekty jej dráždily.

Prázdniny nad kočku 11 (1/2)

16. července 2008 v 19:16 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Kluci se z oběda vrátili až kolem čtvrté hodiny. Filip byl opilý, Norbert ho odnesl do chatky, aby se na večer vyspal. Filip se občas vypotácel z postele, aby navštívil toalety a vymámil něco mezi "živočišným uhlím" a tišícími léky na podrážděný žaludek. Oskar na ledničku připíchnul magnet s heslem: ,,Nedůvěřuji velbloudům a obecně nikomu, kdo dokáže týden nepít!" a Filipa před to postavil jako demonstrační příklad. Kvido usoudil, že Filipovi vždycky všechno věřil, načež mu Oskar musel trpělivě vysvětlit, jak to vlastně původně bylo myšlené.

Prázdniny nad kočku 10.

16. července 2008 v 19:13 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Alan se na něj díval několik vteřin, které nakonec přerostly v minuty. Vypadalo to, že se v něm mísí záchvat smíchu se zoufalstvím. Bill si kroutil s tkaničkou od mikiny a přemýšlel, jestli Alan je ten pravý, komu se svěřil.
Alan se k němu přisunul a starostlivě mu sáhl hřbetem ruky na čelo: ,,Nemáš horečku, Billí?"
Bill k němu zvedl psí oči a několikrát popotáhnul. Alan mu automaticky otřel kapesníkem nos a oči.
,,To není vtip? Bille, já vím, že mi chceš nějak pomoci, ale…" Stále nevěřil.
,,Jsi první, komu jsem to řekl…" Bill žmoulal kapesník v dlani a nedůvěřivě na Alana zahlížel.
,,Ale to… tohle přeci nejde. Jste bratři a to se nesmí! Bille, jsi si jistý, že to, co k Tomovi cítíš, není jenom přehnaná závislost?" Kupodivu Alanův hlas nezněl rozhořčeně, ani náznak opovrhování tam nebyl, spíše šílené překvapení a nejistota.

Prázdniny nad kočku 9.

16. července 2008 v 19:12 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Následující den se zřetelně ochladilo, probudili se do sychravého odpoledne, budík totiž ukazoval skoro půl dvanácté. Jako první se probudil Bernard, vzápětí Tom a Bill.
Bill si hověl u bratra pod peřinou a tahal ho za dready. Tom se totiž otočil čelem k oknu a sledoval, jak Norbert pobíhá mezi stromy a vydává až přehnaně dávivé zvuky. Filip za ním běhá se zbytkovým alkoholem a nadneseně mu líčí zážitky včerejší noci. Vypadalo to, že ostatní ještě spí.
,,Můžeš mě podrbat na zádech," brouknul Tom a lišácky se zasmál. Bill se nejprve zeptal, kam dal drátěnku, ale pak zvítězila chvilková zapálenost se ho dotýkat. A Tom to vylepšil tím, že si lehnul na břicho přes celou postel. Bill tedy neměl místo. Aby nemusel klečet na podlaze, vyřešil to nadmíru ďábelsky - obkročmo si mu sedl na záda. Tom přivřel oči a dusil smích do polštáře. Doopravdy nevěděl, proč mu to přijde tak komické, Samuel a Robin tuhle "polohu" dělali běžně, když si masírovali namožená záda. Oni byli celí poněkud podezřelí, k sobě byli až přehnaně aktivní. Filip Tomovi v návalu agrese jednou vyzradil, že jsou na sobě tak závislí, že si volají každou minutu, když nejsou spolu a holky si střídají s důvěrnými informacemi, jaká je dobrá a která ne.

Prázdniny nad kočku 8.

16. července 2008 v 19:10 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Správce doopravdy přijel odemknout chatky. Ačkoliv v to nikdo nedoufal.
Kluci se vrátili z města až skoro vpodvečer. S další bednou alkoholu a taškou nanuků. Tom s Bernardem seděli na schodech jedné z chatek a nezvykle kamarádsky si povídali. Za tu dobu, kdy tu byli sami, toho stihli probrat tolik jako ještě nikdy. Také přemýšleli, jak se vzájemně pohádají o chatky.
,,Co když bude chtít být s Alanem?" V Tomově hlasu se objevila nejistota. Sledoval, jak Alan a Bill vystupují z auta a pošťuchují se.
,,Ne, bude chtít být s tebou, vsadím se. Nedávej ho pořád s Alanem tak urputně dohromady. Všude vidíš jenom jak na sebe sahají… Pochop, že si jsou oba děsně podobní, tak si rozumí. A vlastně - jsi jeho bratr. Nekecej mu pořád do vztahů!"
Měl pravdu, protože Bill se přišoural se dvěma nanuky. Jeden bez jakéhokoliv slova položil Bernardovi do klína, druhý podal bratrovi. Tom nejprve odvrátil trucovitě pohled, Bill si sedl vedle něj na kraj schodu.

Prázdniny nad kočku 7.

16. července 2008 v 19:10 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Vrátil se zpátky k chatkám a stanům. Ačkoliv byl silně vzteklý až nabubřelý, dokázal sbírat všechny hříbky a houby, co mu přišly pod nohu. Posloužilo mu tričko místo košíku. Nemohl ten raneček unést…
Věčně hladový Kvido ho spatřil už zdálky. Nadšeně si poskočil a ochotně mu pomohl. Donesli houby před Bernardův stan. Ben byl uvnitř a četl si knížku. Už tím, že nevylézal na slunce, si u kluků vysloužil přezdívku hermelín. Jakmile se k tomu přidalo odpolední čtení populárně naučných knížek, kluci řvali smíchy…
Když spatřil nadílku, i on se pousmál. ,,Myslím, že Oskarovi odpadne starost s večeří."
,,Kde jsou ostatní?" Tom duchapřítomně oddělil nejedlé houby od jedovatých.
,,Snaží se za kopcem zprovoznit auto, Filip chce jet do města. A taky zjistit nějaký program akcí, nebo tu pomřeme nudou."
Kvido s Tomem si vyměnili pohled plný smíchu. Od Bernarda pojem "nuda" vyzněl až podezřele zábavně…

Prázdniny nad kočku 6. (2/2)

16. července 2008 v 19:09 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Tom vylezl z vody. Filip se vyjádřil tak, že vypadá, jak kdyby mu uletěly včely. Tom ho poslal ještě dál než ke včelínu.
,,Uletěla ti včelička, koukám!" Clonil si rukou oči proti slunci a díval se k lesu. Tom uškubl trs trávy a začal ho soustředěně žvýkat. Špulil rty a nadával na Billovu neschopnost realisticky uvažovat. Před kamarády to zahrál do autu tím, že Bill nechápe, jak je pro něj důležité, aby mu nepřekážel, ale v duchu přemýšlel nad úplně jiným důvodem. Vypadalo to tak dobře, Bill mu v rukou úplně tál… Ale samozřejmě, jak by mohl tu narážku pochopit? Byl jeho bratr, ne milenec, aby tak uvažoval. Tom vyhrabal z trávy kamínek a hodil ho do vody.

Prázdniny nad kočku 6 (1/2)

16. července 2008 v 19:07 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Probudil je křik. Bill tomu nevěnoval pozornost, zavrtal se do spacáku a jenom si žalostivě povzdechl nad tím, že je tak nechutně vytahován z postele.
Jekot sílil, znělo to, jako by se hádal manželský pár po dvaceti promarněných letech. Tom se i se spacákem nadzvedl a drásal se k zipu, aby okouknul situaci. Ospale zíval a hledal gumičku na dready.
Bill se škádlivě protáhl. Tom vykouknul ze stanu a mžoural proti slunci. Neopatrně se posunul blíž k bratrovi a dupnul mu kolenem na nohu. Bill zavřeštěl. Vystrčil Toma ze stanu ven a sápal se za ním.
Taktně přelezl Toma, válejícího se v pampeliškách a nehorázně zvědavě sledoval "bitku", probíhající u ostatních stanů.

Prázdniny nad kočku 5.

16. července 2008 v 19:06 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
Dvojčata řádila ještě další hodinu, z vody vylézali jako poslední. Oba se spokojeně usmívali, ani stopy po nějakém nevrlém škádlení, které na sebe ovšem nenechalo dlouho čekat…
Kvido rozdělal oheň, Filip přitáhl bednu uzenin a alkoholu. Každému na klíně přistál vlastní příděl a láhev ostrého pitiva. Tom si přisedl mezi Samuela a Robina, o Billa nejevil zájem. Ten si s tím hlavu nelámal. Vtěsnal se mezi Bernarda a Kvida. Kvido si s ním ihned začal povídat, ale Bernard ohrnul nos a svůj zájem upřel na Filipa.
Pomalu se stmívalo, mokré plavky na chlapcích uschly, ale Billovi byla stále zima. Po očku se díval na bratra, který si zabral místo u ohně a spokojeně trávil večeři. Ve druhé ruce láhev, jejíž obsah byl skoro prázdný. Přes závoj ohně byl jeho pohled plný chtíče a touhy, Bill si toho všiml a moc dobře to nechápal.

Prázdniny nad kočku 4.

16. července 2008 v 19:06 | Anett483
autor: Syhrael
betaread: Janule
,,Drž ho pořádně!"
,,Tak krásně stál! Podívej se, co jsi s ním udělal!"
,,Billine, kam strkáš ten kolík!"
,,Ta díra je moc malá, udělej ji větší!"
,,Navlíkni mi to!"
Rozkazy se linuly po louce. Tom komandoval bratra, snažícího se zastrkat kolíky do země, vyžadoval po něm, aby mu navlíkal provázky k upevnění … Sám se činil, ale Bill jeho snahu postavit jakýsi stan vždycky dokonale rozmetal.
,,Podívej se na Bernarda, jak jim to krásně jde …" Usmál se Bill a toužebně zatáhl za špagát. Tom se nevrle rozhlédl. Většina stanů už stála - a to je stavěli Bernard s Norbertem sami.
,,Protože Ben nemá za bráchu takovýho …" Tom se odmlčel, aby našel slovo, které Billa vyjadřovalo, ale zároveň mu tím neublížil, ani nevyvolal domněnky, že mu lichotí.